فروش نوار تیپ

نوار تیپ آبیاری یکی از محصولات پرفروش تولید کنندگان لوله های پلی اتیلن محسوب می شود. دلیل این امر نیز کاربرد متنوع این محصول و مزایای چشمگیر آن در کشت محصولات کشاورزی است. یکی از مزایای فوق العاده استفاده از نوار تیپ در آبیاری محصولات کشاورزی، صرفه جویی چشمگیر در مصرف آب است.

این امر (صرفه جویی در مصرف آب) با توجه به موقعیت جغرافیایی کشور ما اهمیت زیادی دارد به همین دلیل، معمولا بیشتر کشاورزان مایلند از روش هایی استفاده کنند که علاوه بر آبیاری درست، امکان صرفه جویی در مصرف آب نیز وجود داشته باشد. در ادامه این مطلب به معرفی کامل نوار تیپ و بررسی عوامل موثر در فروش نوار تیپ توسط تولید کنندگان خواهیم پرداخت.

مشخصات فنی نوار تیپ

از جمله دلایل موثر در فروش نوار تیپ مشخصات فنی این محصول است. این مشخصات مواردی هستند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

* نوار تیپ آبیاری معمولا به صورت کلاف عرضه می شود، بر همین اساس حمل و نقل آن نیز بسیار راحت است.

* ساختار نوار تیپ به نحوی است که امکان استفاده از آن علاوه بر زمینهای مسطح در زمینهای پست و ناهموار نیز وجود دارد. همانطور که مطلع هستید در روشهای سنتی آبیاری باید شیب بندی زمین انجام می شد تا آب به همه جای زمین می رسید اما، در این روش آبیاری نیاز به شیب بندی زمین نیست. این امر سبب استقبال روز افزون کشاورزان از نوار تیپ و فروش بیشتر این نوار شده است.

* از دیگر مشخصات نوار تیپ آبیاری امکان نصب راحت آن با تراکتور و به صورت مکانیزه است. با این روش سرعت نصب نیز بیشتر می شود.

انواع نوار تیپ

در ادامه بحث فروش نوار تیپ به معرفی انواع این نوار آبیاری خواهیم پرداخت. نوار تیپ آبیاری را بر اساس نوع خروج آب از نوار، به دو نوع درزدار و پلاکدار تقسیم می کنند. در ادامه به بررسی هر کدام از این نوارها خواهیم پرداخت.

نوار تیپ درزدار

در کنار (بغل) این نوع نوار تیپ آبیاری سوراخ هایی شبیه به زیپ وجود دارند. در واقع دلیل نامگذاری این نوار به درزدار نیز، وجود همین سوراخ هایی است که در بغل این نوار طراحی شده اند. این دوخت که شبیه زیگزاگ است با تنظیم فشار آب، آب را از طریق درزهای موجود به پای محصول می رساند. میزان یکنواختی آب در این نوع نوار تیپ در حدود 85 درصد است.

نوار تیپ پلاک دار

در این نوع نوار تیپ آبیاری، قطره چکان هایی قرار داده می شوند. در نوار تیپ پلاک دار خروج آب از قطره چکان ها صورت می گیرد. معمولا فاصله قرار گیری قطره چکان ها در این نوار از 10 تا  40 سانتیمتر متغیر است. در واقع میزان فاصله قطره چکان ها با توجه به نوع محصول انجام می شود. به عنوان مثال برای کشت محصولی مانند گندم که تراکم کشت در آن زیاد است جهت بازدهی بیشتر و آبیاری مطلوب، بهتر است از نوار تیپ پلاک دار 15 یا 20 سانتی استفاده شود.

 یکی از ویژگیهای این نوع نوار تیپ، یکنواختی بیشتر آبیاری است. طبق تجربه بیشتر کشاورزان میزان یکنواختی آب با نوار تیپ پلاک دار 95 درصد است. به طور کلی فاصله قطره چکان ها در نوار تیپ پلاک دار با توجه به نوع خاک به این صورت است: در خاک شنی از نوار تیپ 10 یا 20 سانتی، در خاک لوم از نوار تیپ 20 یا 30 سانتی و در خاک رس از نوار تیپ 30 یا 40 سانتی استفاده می شود.

قیمت نوار تیپ آبیاری

 قیمت نوار تیپ به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. از جمله عوامل موثر در قیمت این محصول می توان به نوع نوار تیپ، برند سازنده، میزان ضخامت نوار تیپ و متراژ خریداری شده اشاره کرد. در رابطه با متراژ نوار تیپ باید گفت چنانچه خریدار، خرید خود را به صورت عمده و بدون واسطه خریداری کند قیمت نهایی نوار تیپ تا حدودی متفاوت است.

بر همین اساس بیشتر تولید کنندگان نوار تیپ علاوه بر فروش نوار تیپ به صورت عمده به فروشندگان، با کارفرمایان و کشاورزانی که مایل به خریده عمده باشند همکاری می کنند. نمونه ای از تولید کنندگانی که در زمینه فروش نوار تیپ به صورت عمده با کارفرمایان همکاری می کند گروه تولیدی آب نهالان خلیج فارس است.

مزایای استفاده از نوار تیپ آبیاری

به طور کلی استفاده از نوار تیپ (درزدار، پلاک دار) مزیت های زیادی برای کشاورزان دارد. وجود این مزیت ها تاثیر زیادی در فروش نوار تیپ و استقبال از آن داشته است.

* از جمله این مزایا می توان به رشد قابل ملاحظه محصولات کشاورزی با این روش آبیاری اشاره کرد.

* همچنین با توجه به اینکه در روش آبیاری با نوار تیپ آب دقیقا به پای محصول ریخته می شود، شرایط جهت رشد علف های هرز از بین میرود و رشد علف هرز با این روش به طور چشمگیری کاهش می یابد.

* از دیگر مزایای فوق العاد استفاده از نوار تیپ آبیاری که اهمیت زیادی نیز دارد کارکرد این نوار با فشار کم، آب است. در واقع در مناطقی که دارای افت فشار آب و یا کمبود آب هستند، با اطمینان می توان از نوار تیپ جهت آبیاری محصولات استفاده کرد چرا که، ساختار نوار تیپ به نحوی است که فشار آب را تنظیم می کند.

آبدهی نوار تیپ

همانطور که اشاره شد نوار تیپ آبیاری دارای انواع مختلفی است و امکان استفاده از آن در انواع زمین کشاورزی وجود دارد. در رابطه با نصب نوار تیپ در زمینهای کشاورزی مختلف جهت آبدهی درست، شکل قرار گیری نوار با توجه به شیب زمین متفاوت است. در ادامه نوع قرار گیری نوار تیپ با شیب زمین را بررسی خواهیم کرد.

* اگر شیب زمین مثبت باشد نوع قرار گیری نوار تیپ، بر خلاف شیب زمین صورت می گیرد.

* اگر شیب زمین منفی باشد نوع قرار گیری نوار آبیاری، هم جهت با شیب زمین است.

* همچنین اگر شیب زمین صفر باشد حالت قرار گیری نوار جهت بازدهی مطلوب، مسطح خواهد بود.

کاربردهای نوار تیپ آبیاری

همانطور که اشاره شد یکی از دلایل فروش نوار تیپ کاربرد متنوع این نوار است. در واقع امکان استفاده از این نوار آبیاری در چند نوع روش آبیاری مدرن مانند آبیاری زیر سطحی عمیق، آبیاری سطحی و آبیاری قطره ای وجود دارد. به طور کلی از این روش آبیاری ( آبیاری با نوار تیپ) می توان در آبیاری محصولاتی استفاده کرد که کشت آنها به صورت ردیفی (کلم، فلفل) یا زراعی (انواع حبوبات و غلات) است.

راهنمای انتخاب بهترین نوار تیپ

به منظور بهره وری مطلوب نوار تیپ لازم است که در هنگام خرید و نصب آن فاکتورهایی در نظر گرفته شوند. این فاکتورها شامل مواردی هستند که در ادامه به آنها اشاره می شود.

* یکی از فاکتورهای مهم در رابطه با نوار تیپ آبیاری، طول نوار در هنگام نصب است. اهمیت توجه به طول نوار تیپ به این دلیل است که اگر، طول نوار تیپ بیشتر از حد مجاز باشد یکنواختی خروج آب دچار اختلال خواهد شد. معمولا طول نوار تیپ را با توجه به نوع خاک و شیب زمین مشخص می کنند.

* ضخامت نوار تیپ از دیگر فاکتورهای مهم در خرید نوار تیپ آبیاری است. معمولا ضخامت نوار تیپ از 1/0 تا 6/. متغیر است. به عنوان مثال نوار تیپ ضخیم، مناسب آبیاری زیر سطحی است.

* علاوه بر دو موردی که اشاره شد سایر فاکتورهایی که در خرید نوار تیپ آبیاری باید در نظر گرفته شوند شامل: فاصله درزها و قطره چکان ها متناسب با محصول، قطر داخلی نوار تیپ و میزان دبی آب هستند.

فروش نوار تیپ

با توجه به کاربرد فوق العاده نوار تیپ، امروزه بیشتر تولید کنندگان لوله های پلی اتیلن اقدام به فروش نوار تیپ کرده اند. آنچه که در فروش نوار تیپ اهمیت دارد فروش و عرضه آن به صورت درست و اصولی از جانب تولید کنندگان است. بر همین اساس بهترین کار جهت اطمینان از کیفیت نوار تیپ، خرید آن از یک مجموعه معتبر است.

یکی از تولید کنندگان معتبر در زمینه تولید و فروش نوار تیپ مجموعه آب نهالان خلیج فارس است. این مجموعه در رابطه با تولید و فروش نوار تیپ مولفه هایی را در نظر گرفته است. با توجه به این امر خریداران این محصول با اطمینان می توانند از نوار تیپ گروه تولیدی آب نهالان خلیج فارس استفاده کنند. در ادامه به خصوصیات مهم نوار تیپ آبیاری برند آب نهالان خلیج فارس اشاره خواهیم کرد.

ویژگیهای نوار تیپ برند آب نهالان خلیج فارس

* یکی از ویژگیهای انواع نوار تیپ آبیاری آب نهالان خلیج فارس که تاثیر زیادی در کیفیت آن دارد، نوع بسته بندی نوار تیپ در این مجموعه است. با توجه به اینکه نوار تیپ در مقایسه با سایر لوله های پلی اتیلن حساس تر است به همین دلیل، بسته بندی آن باید به نحوی باشد که در حین حمل و نقل آسیبی به نوار تیپ وارد نشود. کار بسته بندی نوار تیپ در این مجموعه با پیشرفته ترین دستگاه های بسته بندی صورت می گیرد.

* از دیگر ویژگیهای نوار تیپ آب نهالان خلیج فارس که در فروش نوار تیپ این مجموعه بسیار موثر بوده است، مقاومت این نوار در برابر نور خورشید است. دلیل این امر نیز کیفیت مواد اولیه ای است که در ساخت نوار تیپ این برند به کار میرود.

معرفی برترین تولید کننده نوار تیپ آبیاری

همانطور که در طول مطلب اشاره شد یک از برندهای موفق در زمینه فروش نوار تیپ، برند آب نهالان خلیج فارس است. محصولات این گروه تولیدی حاصل سالها تجربه مهندسان و کارشناسان حرفه ای در این زمینه است. این گروه تولیدی به منظور تولید انواع لوله پلی اتیلن و نوار تیپ از مجهزترین دستگاه های روز دنیا بهره گرفته است.

یکی دیگر از دلایل موفقیت برند آب نهالان خلیج فارس کیفیت بی نظیر محصولات آن است. این کیفیت بی نظیر نیز به دلیل وجود آزمایشگاه این گروه تولیدی است. در واقع کارشناسان این گروه تولیدی قبل از به کار بردن مواد اولیه در خط تولید نوار تیپ و سایر لوله های پلی اتیلن، کیفیت مواد اولیه را در آزمایشگاه بررسی می کنند. تنها در صورت تایید کیفیت مواد اولیه توسط کارشناس مربوطه از مواد اولیه در خط تولید استفاده می شود. دلیل کیفیت مواد اولیه این گروه تولیدی نیز، استفاده از سیستم دوزینگ در ترکیب مواد اولیه است.

با توجه به کیفیت بی نظیر محصولات آب نهالان خلیج فارس، این شرکت موفق به دریافت گواهینامه آکرودیته از تایید صلاحیت ایران و گواهینامه ISO 17025 از اداره کل استاندارد شده است. وجود این گواهینامه ها خود تضمین کننده کیفیت محصولات آب نهالان خلیج فارس است.