لوله های پلی اتیلن آبرسانی

لوله های پلی اتیلن سنگین (HDPE) با دو گرید PE80 وpe100  از سایزهای 20 الی 500 میلیمتر در فشارهای 4 تا 25 بار مطابق با استانداردهای  INSO14427و DIN8074  در کارخانه آب نهالان خلیج فارس (تولید کننده لوله های پلی اتیلن آبرسانی در شیراز) تولید میگردد. لوله تک جداره پلی اتیلن در حوزه وسیعی از خطوط لوله های شهری ، صنعتی ، حفاری و کشاورزی به کار میرود و قابلیت انتقال آب آشامیدنی ، فاضلاب ، مواد شیمیایی و پسماندهای خطرناک و گازهای فشرده را دارد.

PE63

این نوع از لوله ها ی پلی اتیلن امروزه مورد استفاده قرار نمیگیرند ، چون لوله تولید شده با این مواد ضخامت و وزن بیشتری نسبت به دو مدل دیگر دارد و هزینه ی تولید آن بسیار بالاست و صرفه اقتصادی ندارد.

PE80

با تولید این مدل تولیدکنندگان دریافتند که با افزایش دانسیته مواد ، میتوان فشار بیشتری به محصول وارد کرد و از وزن و ضخامت آن کاست واز نظر قیمت نیز پایینتر از مدل PE63میباشد.

PE100

گرید PE100 لوله پلی اتیلن از بهترین مواد اولیه ساخته شده است که بار کاری بیشتر و وزن وضخامت کمتر دارد. لوله تحت فشار پلی اتیلن تولید شده با این گرید فشار کاری بیشتری را تحمل میکند.

ویژگی لوله های پلی اتیلن سنگین

وزن کم

این لوله ها دارای وزن کمتری نسبت به سایر لوله های فولادی ، بتنی و … دارند که باعث سهولت حمل ، بارگیری و نصب آسان لوله و اتصالات میشوند.

رسوب ناپذیری

به علت صیقلی و صاف بودن و داشتن زبری بسیار پایین سطح داخلی لوله ، سیالات جریان وسیعی دارند و لوله رسوب ناپذیر است.

مقاوم در مقابل ضربه

مقاومت بالای این لوله ها در برابر ضربه نیاز به کارگیری فشارهای بالاتر لوله واتصالات و خریداری تجهیزات ضد ضربه را منتفی میکند.

مقاوم در مقابل تاثیر اشعه آفتاب

این لوله ها در مقابل اشعه های آفتاب مقاوم و پایدارند.

مقاوم در مقابل انواع مواد شیمیایی

این لوله ها در محیط های اسیدی ،بازی و مواد شیمیایی مقاوم اند.

مقاوم در برابر سایش

این لوله ها برای انتقال مایعات دارای مواد جامد غیرمحلول مناسب میباشند.

گریدهای مختلف لوله های تک جداره تحت فشار پلی اتیلن شامل موارد ذیل میباشد:

نام گذاری انواع مختلف مواد وآمیزه در ساخت لوله های پلی اتیلن ، بر اساس تعاریف استانداردهای ملی بر مبنای حداقل مقدار استحکامی است که در دمای کارکرد 20C و50سال پس ازنصب و راه اندازی لوله انتظار میرود. البته به وزن مولکولی پلی اتیلن نیز اشاره دارد که برای انواع مختلف لوله،مطابق جدول زیر میباشد:

طراحی مواد (نام گذاری) حداقل مقدار لازم
فشار(Bar) استحکام (MPa)
PE100 100 10
PE80 80 8
PE63 63 6.3
PE40 40 4
PE32 32 3.2

از دیگر ویژگی های لوله های پلی اتیلن سنگین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • امکان استفاده از انواع اتصالات
  • سهولت در نصب
  • مقاوم در برابر سرما تا دمای -70 درجه سانتیگراد
  • مقاوم در برابر گرما تا 80 درجه سانتیگراد

جدول وزنی و ضخامت لوله های پلی اتیلن PE80وPE100

لوله پلی اتیلن آبیاری قطره ای 16

لوله پلی اتیلن سبک (LDPE) سایز 16 میلیمتر در کلافهای 400 متری جهت آبیاری در زمین های کشاورزی و باغ ها مطابق با استاندارد ملی INSO7607 در کارخانه آب نهالان خلیج فارس (تولید کننده لوله های پلی اتیلن آبیاری در شیراز) تولید می گردد. لوله های پلی اتیلن آبیاری تولید شده در کارخانه آب نهالان خلیج فارس علاوه بر دارابودن ویژگی ها و مزایای لوله های پلی اتیلن سنگین، دارای ویژگی های انعطاف پذیری بالا و مقاومت بالا در برابر اشعه ماوراءبنفش می باشد.

جدول ضخامت های دیواره لوله های آبیاری قطره ای سایز 16 (بر حسب میلی متر)

جهت سفارش محصولات با ما در تماس باشید
  • 071-37134577