قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی

قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی از جمله موارد مهم و موثر در هزینه های نهایی پروژه های مربوط به آبرسانی محسوب می شود. به همین دلیل بیشتر کارفرمایان و مهندسان کشاورزی که از این نوع لوله در پروژه های خود استفاده می کنند، توجه زیادی به قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی دارند. معمولا محصولات با کیفیت قیمت بیشتری در مقایسه با محصولات فاقد کیفیت دارند. این مسئله در مورد لوله پلی اتیلن آبرسانی نیز صدق می کند.

بعضی از شرکت های تولید کننده لوله پلی اتیلن آبرسانی به منظور کاهش قیمت لوله، از موادی که کیفیت استاندارد ندارند استفاده می کنند. این مسئله سبب افزایش هزینه های پروژه، به دلیل عمر کوتاه لوله و تعویض آن می شود. یکی از شرکت هایی که در زمینه تولید انواع لوله پلی اتیلن مخصوص آبرسانی فعالیت می کند، شرکت آب نهالان خلیج فارس است. یکی از نکات مثبت و بارز این شرکت قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی بسیار با صرفه، در عین داشتن کیفیت استاندارد است.

کارخانه تولید لوله پلی اتیلن در شیراز

کاربردهای لوله پلی اتیلن آبرسانی

 لوله پلی اتیلن آبرسانی همانطور که از نام آن مشخص است، در پروژه های مربوط به آبرسانی استفاده می شود. پروژه هایی مانند آبرسانی روستایی و شهری، اجرای شبکه های آبیاری متنوع مانند آبیاری تحت فشار و آبیاری متحرک، استفاده جهت شبکه زهکشی و … پروژه هایی هستند که، در آنها از این نوع لوله پلی اتیلن استفاده می شود.

چگونگی اجرای لوله پلی اتیلن آبرسانی

نصب و اجرای لوله پلی اتیلن آبرسانی در پروژه های آبرسانی به دو صورت انجام می شود. در واقع نوع پروژه، نحوه ی اجرا را مشخص می کند. به طور کلی از دو روش زیرزمینی و سطحی جهت اجرا و نصب لوله پلی اتیلن مخصوص آبرسانی استفاده می شود. روش زیرزمینی یا دفنی در پروژه هایی استفاده می شود که به دلیل وسعت کار، امکان اجرای لوله به صورت سطحی وجود ندارد. پروژه هایی مانند آبرسانی روستایی و شهری از جمله پروژه هایی هستند که کار اجرای لوله پلی اتیلن، باید به صورت دفنی انجام شود.

روش سطحی نیز معمولا در زمینهای کشاورزی که در آنها از روشهای نوین کشاورزی (مانند آبیاری قطره ای) استفاده می شود به کار میرود. کیفیت لوله های پلی اتیلن آبرسانی استاندارد، به نحوی است که چه در روش زیرزمینی و چه در روش سطحی دچار آسیب و ضرب دیدگی نمی شوند.

کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن آبرسانی در شیراز

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله پلی اتیلن آبرسانی مزایای فوق العاده ای دارد که سبب استقبال بی نظیر کارفرمایان و مهندسان کشاورزی شده است. این مزایا سبب شده که لوله پلی اتیلن مخصوص آبرسانی از جمله لوله های پر مصرف در پروژه های کشاورزی و آبرسانی محسوب شود. از جمله این مزیت ها می توان به صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب در کارهای کشاورزی اشاره کرد. همچنین استفاده از این نوع لوله سبب افزایش کیفیت محصولات کشاورزی، به دلیل انتقال درست و اصولی کود و سموم مورد نیاز محصولات می شود.

علاوه بر این موارد همانطور که اشاره شد به دلیل اینکه لوله پلی اتیلن آبرسانی گاهی اوقات در زیر خاک دفن می شود، مقاومت لوله در برابر مواد شیمیایی احتمالی و فشار ناشی از خاک اهمیت زیادی دارد. لوله های پلی اتیلن آبرسانی به دلیل داشتن مقاومت بالا در برابر فشار، انتخاب درست و دقیقی جهت اجرای اینگونه پروژه ها هستند.

علاوه بر مزایایی که به آنها اشاره شد یک لوله پلی اتیلن آبرسانی استاندارد باید ویژگیهایی مانند وزن سبک، انعطاف بالا، قابلیت اتصال راحت، مقاومت در برابر اشعه ماوراء بنفش و … را داشته باشد. هنگام خرید لوله پلی اتیلن مخصوص آبیاری باید به این نکته توجه کرد که، تمام لوله های پلی اتیلنی که در بازار موجود هستند این مزایا و ویژگیها را ندارند. چون همانطور که اشاره شد بعضی از تولید کنندگان به دلیل کاهش قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی از کیفیت مواد اولیه لوله کم می کنند.

معرفی انواع لوله پلی اتیلن آبرسانی

لوله های پلی اتیلنی که به منظور انجام پروژه های آبرسانی ساخته می شوند، از نظر قطر از 12 تا 500 میلیمتر و از نظر فشار کاری نیز از 4 اتمسفر تا رده 25 اتمسفر در کارخانه ها تولید می شوند. هر کدام از این قطر ها و رده های فشار، کاربرد مختلفی دارند. به طور کلی لوله پلی اتیلن آبرسانی از نظر کیفیت در چند کیفیت مختلف ساخته می شود.

میزان کیفیت لوله های پلی اتیلن با علامت اختصاری PE معرفی می شوند. امروزه بیشتر، لوله های پلی اتیلن در دو نوع کیفیت PE80 و PE100 به بازار عرضه می شود. در گذشته لوله هایی با کیفیت PE63 نیز تولید می شدند، اما به دلیل هزینه تولید بالا و وزن و ضخامت بالای این نوع لوله ها تولید آنها متوقف شده است.

در میان انواع کیفیت لوله پلی اتیلن آبرسانی لوله هایی آبرسانی که با کیفیت PE100 ساخته می شوند، هم وزن و هم ضخامت کمتری دارند. علاوه بر این با توجه به مواد اولیه ای که، در ساخت این نوع لوله (PE100) به کار میرود مقاومت فوق العاده و چشمگیری در برابر نور خورشید دارد. به همین دلیل در پروژه هایی که به صورت سطحی از لوله پلی اتیلن استفاده می شود می توان با خیال راحت از این نوع لوله آبرسانی استفاده کرد. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر کاربرد کوچکترین و بزرگترین سایز و کمترین و بیشترین رده فشاری لوله پلی اتیلن آبرسانی خواهیم پرداخت.

قیمت لوله پلی اتیلن در کارخانه

کاربرد انواع لوله پلی اتیلن مخصوص آبرسانی

همانطور که اشاره شد یکی از انواع لوله پلی اتیلن مخصوص آبرسانی قطر 16 میلیمتری است. از این سایز لوله آبرسانی معمولا برای انتقال آب در لوله های فرعی و همچنین آبیاری گلخانه ها استفاده می شود. از جمله مزیت های این سایز لوله پلی اتیلن آبرسانی امکان نصب دریپر و دریچه و هر نوع اتصال دیگری روی لوله است.

لوله پلی اتیلن آبرسانی سایز 500 میلیمتر نیز، سایز بزرگ لوله پلی اتیلن جهت آبرسانی محسوب می شود. از جمله کاربردهای این سایز لوله پلی اتیلن استفاده از آن در خطوط اصلی انتقال آب است. به طور کلی در هر نقطه ای که نیاز به انتقال آب تحت فشار باشد، معمولا از این سایز لوله پلی اتیلن آبرسانی استفاده می شود. آنچه که در خرید انواع سایز لوله پلی اتیلن اهمیت زیادی دارد و در بازدهی مفید لوله نیز موثر است کیفیت مواد اولیه ای است که در ساخت آن به کار رفته است. در واقع چنانچه مواد اولیه به کار رفته، فاقد کیفیت لازم باشد لوله بعد از مدتی دچار ترکیدگی می شود و سبب ایجاد مشکلاتی در پروژه مورد نظر می شود.

شرکت آب نهالان خلیج فارس یکی از شرکت هایی است که مواد اولیه محصولات خود را قبل از استفاده در خط تولید، در آزمایشگاه پیشرفته مورد آزمایش های سختی قرار می دهد. دلیل انجام این آزمایشهای سخت نیز تولید یک محصول بدون نقص است. به دلیل وجود این کیفیت بی نظیر است که، امروزه توصیه بیشتر کارفرمایان و مهندسان کشاورزی خرید محصولات آب نهالان خلیج فارس است.

کاربرد لوله های پلی اتیلن با فشار 4 اتمسفر و 25 اتمسفر

لوله پلی اتیلن با فشار 4 اتمسفر از جمله لوله هایی است که به دلیل تحمل فشار کاری کم، در کارهایی استفاده می شود که فشار آب زیاد نباشد. البته تحمل فشار کاری کم به معنی کیفیت کم لوله نیست، چون در بعضی از پروژه های کشاورزی با توجه به شرایط پروژه استفاده از این نوع لوله لازم و ضروری است. از جمله کاربردهای این نوع لوله پلی اتیلن (رده فشار 4 اتمسفر) استفاده از آن در آبیاری سنتر پیوت (یا عقربه ای) و رول لاین است. همچنین زمینهای مسطحی که شیب نداشته باشند انتخاب این نوع لوله انتخاب مناسبی است.

از لوله پلی اتیلن آبرسانی با فشار رده 25 اتمسفر نیز معمولا در زمینهایی استفاده می شود که شیبدار باشند. دلیل انتخاب این نوع لوله برای زمینهای شیبدار، انتقال آب با فشار یکسان و یکدست به تمام قسمتهای زمین است. علاوه بر این از دیگر کاربردهای این نوع لوله پلی اتیلن، استفاده از آن در آبیاری سقفی و آبیاری بارانی در گلخانه ها است. از جمله ویژگی لوله های پلی اتیلن رده 25 اتمسفر با توجه به کاربرد بالایی که دارند وزن و ضخامت کم است.

لوله پلی اتیلن

قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی در شرکت آب نهالان خلیج فارس

همانطور که اشاره شد لوله های پلی اتیلن مخصوص آبرسانی در کیفیت و سایزهای مختلفی ساخته می شوند. با توجه به این کیفیت و سایز مختلف، در نتیجه قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی نیز متفاوت است. همانطور که اشاره شد هر چه کیفیت لوله ساخته شده بیشتر باشد قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی نیز به دلیل استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب بیشتر می شود. یکی از راه کارهایی که کارفرمایان محترم می توانند با استفاده از آن قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی را به حداقل برسانند، خرید از یک مجموعه معتبر و حرفه ای مانند آب نهالان خلیج فارس است.

این گروه تولیدی با توجه به نوسانی که در بازار حاکم است، همیشه سعی در ارائه محصولات خود با نازلترین قیمت در عین داشتن کیفیت بالا به مشتریان خود را دارد. در ادامه دلیل به صرفه بودن قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی در آب نهالان خلیج فارس را مطرح خواهیم کرد.

انتقال لوله پلی اتیلن از کارخانه

معرفی شرکت آب نهالان خلیج فارس

دلیل به صرفه بودن قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی شرکت آب نهالان خلیج فارس (تولید کننده لوله های پلی اتیلن آبرسانی، آبیاری و نوار تیپ در شیراز) کیفیت چشمگیر و ماندگاری بسیار زیاد این محصول است. در واقع چون محصولات این گروه تولیدی توسط پیشرفته ترین و مجهزترین دستگاه های روز دنیا ساخته می شوند کیفیت قابل توجه ای دارند. کیفیت بالای محصولات این شرکت نیاز به تعویض لوله را برای سالیان دراز به تعویق می اندازد. همین مسئله در هزینه تمام شده پروژه و قیمت لوله پلی اتیلن آبرسانی تاثیر زیادی دارد. از دیگر مزیت های این شرکت به کار گیری افراد با تجربه و حرفه ای در زمینه طراحی و ساخت انواع لوله پلی اتیلن است.

همچنین وجود آزمایشگاه کنترل کیفیت این گروه تولیدی، سبب ساخت محصولات بدون نقص و با کیفیت شده است. این گروه تولیدی به دلیل رعایت کردن تمام شرایط تولید یک محصول استاندارد و با کیفیت، موفق به دریافت گواهینامه ISO 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران و گواهینامه آکرودیته از اداره کل استاندارد شده است. اخذ این گواهینامه ها خود نشان دهنده کیفیت بی نظیر و اعتبار محصولات این گروه تولیدی است. علاوه بر این با سرعت عمل این گروه تولیدی به دلیل استفاده از ماشین آلات پیشرفته، کارفرمایان گرامی می توانند در کمترین زمان ممکن سفارشات خود را تحویل بگیرند.