عوامل موثر بر قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن

معرفی لوله 2 اینچ پلی اتیلن

نه تنها قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن بلکه قیمت انواع سایزهای مختلف این لوله به یک سری عوامل بستگی دارند. اما بهتر است قبل از پرداختن به این عوامل به کاربردهای این لوله و مزایای استفاده از آن به طور مختصر پرداخته شود. لوله های پلی اتیلن مخصوص آبیاری در سایزهای مختلفی ساخته می شوند. سایز 2 اینچ از سایزهای کوچک لوله پلی اتیلن محسوب می شود. به لوله 2 اینچ لوله 63 میلیمتر هم گفته می شود. به طور کلی استفاده از لوله های پلی اتیلن دارای مزایای زیادی در مقایسه با سایر متریال ها هستند. مزایای که سبب شده امروزه بیشتر مهندسان کشاورزی استفاده از این نوع لوله ها را در انواع روشهای آبیاری کشاورزی پیشنهاد کنند. در ادامه مطلب به معرفی بیشتر این لوله، ویژگیهای آن و عوامل موثر بر قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن خواهیم پرداخت.

لوله آبیاری قطره ای

کاربرد لوله پلی اتیلن 2 اینچ

 از جمله کاربردهای لوله پلی اتیلن 2 اینچ استفاده از آن در آبیاری قطره ای و آبیاری تحت فشار است. لوله 2 اینچ پلی اتیلن در چند فشار مختلف کاری تولید می شود که هر کدام از این فشارها مناسب انجام کار و زمین خاصی هستند. یکی از فشارهای کاری این لوله 6 اتمسفر است که مناسب زمین های کشاورزی مسطح است و در زمینهای ناهموار از آن استفاده نمی شود. به کار نبردن این لوله در زمین های ناهموار به معنی بی کیفیتی آن نیست، بلکه هر کدام از لوله های پلی اتیلن مناسب زمین و شیب خاصی هستند. لوله پلی اتیلن 2 اینچ با فشار کاری 6 اتمسفر نیز مناسب زمین های صاف و مسطح است.

عرضه لوله پلی اتیلن 2 اینچ به صورت کلاف

لوله پلی اتیلن 2 اینچ مناسب زمین های ناهموار

از لوله پلی اتیلن 2 اینچ با فشار کاری 16 اتمسفر می توان در زمینهای کشاورزی که مسطح نیستند استفاده کرد. دلیل استفاده از این نوع لوله 2 اینچ در زمینهای ناهموار این است که به دلیل داشتن فشار 16 اتمسفری انتقال آب در زمینهای ناهموار به راحتی صورت می گیرد و افت و شکست فشار آب به وجود نمی آید. از جمله مزایای استفاده از این نوع لوله انعطاف زیاد آن است. به عبارت دیگر ناهمواری زمین سبب خم و یا شکسته شدن لوله نمی شود. از این لوله پلی اتیلن می توان جهت انجام آبیاری تحت فشار چه در زمین های مسطح چه زمین های ناهموار استفاده کرد. منظور از آبیاری تحت فشار این است که آب با فشار از طریق لوله جابجا می شود و بین منبع آب و زمین اختلاف ارتفاع وجود دارد. به دلیل وجود اختلاف ارتفاع بین منبع آب و زمین در این نوع آبیاری از لوله 16 اتمسفری 2 اینچ استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن 63 میلیمتری با فشار کاری 5 اتمسفر

از این لوله پلی اتیلن 2 اینچ در زمین های کشاورزی مسطح که نیاز به انتقال آب با فشار زیاد نداشته باشند و مساحت آنها کم باشد. معمولا از این نوع لوله پلی اتیلن در آنها جهت انجام کار آبیاری استفاده می شود. از جمله ویژگیهای انواع لوله 2 اینچ مقاومت آنها در برابر تغییرات آب و هوایی است. به این منظور که چه در سرمای شدید و چه در گرمای زیاد کیفیت لوله تغییری نمی کند.

سوراخهای لوله 2 اینچ جهت آبیاری و رساندن کود

مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن 2 اینچ

* از جمله مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن 2 اینچ در آبیاری قطره ای صرفه جویی قابل ملاحظه در مصرف آب است. علت این میزان صرفه جویی نیز این است که آب به صورت قطره قطره در پای گیاه ریخته می شود.

* یکی دیگر از مزایای لوله پلی اتیلن 2 اینچ میزان مقاومت آن در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید است. بعضی از لوله های پلاستیکی هستند که با تابش نور خورشید به مرور زمان دچار پوسیدگی می شوند اما لوله های پلی اتیلن مقاومت بالایی در برابر این اشعه دارند.

* از دیگر مزایای لوله پلی اتیلن 2 اینچ مقاومت آن در مقابل کودهای شیمیایی و مواد اسیدی است. به عبارت دیگر در صورت تماس این لوله با مواد شیمیایی، نشتی و خوردگی در لوله به وجود نمی آید.

* علاوه بر موارد ذکر شده یکی از مزایای فوق العاده استفاده از لوله پلی اتیلن 2 اینچ در آبیاری، پرورش محصولات با کیفیت و سالم است. دلیل کیفیت محصول با این روش آبیاری، این است که هم آب و هم کود مورد نیاز به اندازه کافی به ریشه گیاه می رسد. همچنین چون آب و کود فقط به گیاه می رسد شرایط برای رشد گیاهان هرز فراهم نمی شود که این مورد نیز تاثیر زیادی در کیفیت محصولات تولید شده دارد.

* از دیگر مزایای این نوع لوله قیمت آن است. قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن با توجه به کیفیت بالایی که دارد یک قیمت کاملا به صرفه است. در مجموع انتخاب لوله پلی اتیلن یک انتخاب هوشمندانه و با ارزش محسوب می شود.

* از جمله ویژگیهای لوله پلی اتیلن 2 اینچ سبک بودن آن در عین داشتن کیفیت زیاد است. چون معمولا متراژهای بالایی از این لوله خریداری می شود سبک بودن جهت حمل راحت اهمیت زیادی دارد.

عوامل موثر بر قیمت لوله2  اینچ پلی اتیلن 

عوامل متعددی در قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن موثر هستند. این عوامل شامل مواردی است که به آنها اشاره می شود.

* یکی از عوامل موثر در قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن میزان کیفیت مواد اولیه ای است که در ساخت آن به کار میرود. هرچه مواد اولیه به کار رفته کیفیت بیشتری داشته باشد قیمت لوله نیز بیشتر است.

* یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن چگونگی خرید است. منظور از چگونگی خرید این است که اگر لوله به صورت مستقیم از کارخانه خریداری شود در مقایسه با خرید لوله از واسطه هزینه کمتری دارد. به دلیل این فاصله قیمتی، بهتر است جهت خرید متراژ بالای لوله پلی اتیلن، مستقیم از کارخانه خرید کنید.

* از جمله عوامل موثر دیگر در قیمت لوله 2 اینچ پلی اتیلن نوع برند لوله است. البته بعضی از برندها مانند آب نهالان خلیج فارس با وجود کیفیت فوق العاده محصولاتی که دارد آنها را با قیمت منصفانه ارائه می دهد.

با توجه به مزایا و کاربردهای لوله پلی اتیلن بهتر است در هنگام خرید قیمت لوله 2  اینچ پلی اتیلن در نظر گرفته نشود. چون هرچه کیفیت لوله خریدار شده بیشتر باشد طول عمر مفید و ماندگاری آن بیشتر است. ماندگاری بیشتر نیز به معنی تاخیر در تعویض لوله است که این امر (تاخیر در تعویض) از نظر اقتصادی اهمیت زیادی دارد.

خرید لوله پلی اتیلن و نکاتی که باید در نظر گرفت

در هنگام خرید لوله پلی اتیلن 2 اینچ بهتر است جهت یک خرید درست و مناسب نکاتی در نظر گرفته شود.

* نکته اول در این مورد توجه به استاندارد بودن محصول است. معمولا محصولاتی که دارای علامت استاندارد باشند کیفیت قابل قبولی دارند.

* همانطور که اشاره شد لوله های پلی اتیلن در انواع و سایزهای مختلفی ساخته می شوند. هر کدام از این سایزها دارای کاربرد خاصی هستند. به همین دلیل هنگام خرید لوله پلی اتیلن سایز لوله خریداری شده باید متناسب با نوع آبیاری باشد. به عنوان مثال سایز لوله آبیاری قطره ای با لوله هایی که در روشهای دیگر آبیاری استفاده می شود متفاوت است.

* از جمله نکات دیگر در رابطه با خرید لوله پلی اتیلن 2 اینچ فشار کاری لوله است. لوله حتما باید با توجه به شرایط ناهمواری یا مسطح بودن زمین خریداری شود.

* یکی از نکاتی در خرید لوله پلی اتیلن 2 اینچ اهمیت زیادی دارد توجه به دیواره داخلی لوله است. لوله هایی مناسب کار آبیاری قطره ای هستند که دیواره داخلی آنها زبر نباشد. چون لوله هایی که دارای دیواره زبر باشند خیلی زود در آنها رسوب تشکیل می شود و تشکیل رسوب نیز کار آبیاری را با اختلال مواجه می کند.

* علاوه بر موارد ذکر شده بهتر است لوله خریداری شده از یک برند معتبر باشد، به این دلیل که برندهای معتبر همیشه محصولات با کیفیتی را ارائه می دهند. همچنین جهت اجرا و نصب انواع لوله پلی اتیلن بهتر است کار را به افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه بسپارید. یکی از این برندهای معتبر شرکت آب نهالان خلیج فارس است.

استفاده از لوله 2 اینچ پلی اتیلن جهت انجام آبیاری قطره ای درخت

دلیل معرفی شرکت آب نهالان خلیج فارس به عنوان برند معتبر لوله پلی اتیلن در شیراز

یکی از مطرح ترین و معتبرترین واحدهای تولیدی در زمینه تولید انواع لوله های پلی اتیلن شرکت آب نهالان خلیج فارس است. مواد اولیه محصولات این واحد تولیدی در آزمایشگاه کنترل کیفیت مورد آزمون قرار می گیرند، تا از هر نظر یک محصول با کیفیت و مرغوب تولید شود. آزمایشگاه این شرکت مجهز به جدیدترین دستگاه های روز دنیا و موفق به دریافت گواهینامه ISO 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران و گواهینامه آکرودیته از اداره کل استاندارد شده است.

با اطمینان می توان گفت که کلیه محصولات تولیدی شرکت آب نهالان خلیج فارس قابل مقایسه با برندهای معتبر خارجی است. لوله های پلی اتیلن در این واحد تولیدی با پیشرفته ترین و مجهزترین ماشین آلات روز دنیا ساخته می شوند. علاوه بر این شرکت آب نهالان خلیج فارس تمامی سفارشات را در کمترین زمان ممکن به کارفرمایان و مشتریان عزیز ارائه می دهد.