خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی و اهمیت استفاده از آن   

خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی یکی از تجهیزات اصلی جهت انجام پروژه های کشاورزی به شمار میرود. از این نوع لوله پلی اتیلن بیشتر در زمین ها و مناطقی استفاده می شود که از نظر منابع آب، جزء مناطق و زمین های کم آب محسوب می شوند. به همین جهت کشاورزانی که در مناطق کم آب، کار کشاورزی انجام می دهند با خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی می توانند از کمترین حجم آب، حداکثر استفاده را ببرند. محصولاتی هم که در اینگونه مناطق و با این نوع لوله پلی اتیلن پرورش داده می شوند، از لحاظ کیفیت جزء محصولات مرغوب کشاورزی محسوب می شوند.

 البته ذکر این نکته لازم است که، استفاده از لوله پلی اتیلن کشاورزی فقط مختص مناطق کم آب نیست، بلکه در مناطق شمال کشور هم از این نوع لوله پلی اتیلن جهت انجام کارهای کشاورزی استفاده می شود. در ادامه به معرفی بیشتر این نوع لوله پلی اتیلن و کاربردهای آن خواهیم پرداخت.

کارخانه تولید لوله های پلی اتیلن کشاورزی در شیراز

کاربرد لوله پلی اتیلن کشاورزی

در ادامه بحث خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی به کاربرد این لوله در کار کشاورزی خواهیم پرداخت. از این نوع لوله پلی اتیلن در سیستم های تحت فشار آبیاری، آبیاری قطره ای و انتقال آب در زمین های کشاورزی استفاده می شود.

از دیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن کشاورزی استفاده از آن در سیستم زهکشی است. منظور از سیستم زهکشی، خارج کردن آب اضافی موجود در زمین های کشاورزی است. به عنوان مثال در شالیزارهای شمال کشور همانطور که مطلع هستید با توجه به شرایط کاشت برنج، آب اضافی در زمین کشاورزی وجود دارد. در اینگونه زمین ها از لوله پلی اتیلن کشاورزی برای خارج کردن آب اضافی یا به اصطلاح، انجام زهکشی استفاده می شود. دلیل استفاده از این نوع لوله برای انجام کار زهکشی، انعطاف بالای لوله پلی اتیلن است، در واقع لوله پلی اتیلن با خم شدن دچار شکستگی نمی شود.

مشخصات لوله پلی اتیلن کشاورزی

لوله پلی اتیلن کشاورزی از نوع لوله های پلی اتیلن تک جداره محسوب می شود. به لوله پلی اتیلن تک جداره لوله پلی اتیلن تحت فشار نیز گفته می شود. از جمله مشخصات این نوع لوله، مواردی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

* ساختار لوله پلی اتیلن کشاورزی یا همان لوله پلی اتیلن تک جداره به نحوی است که، امکان استفاده از آن در زمینهای ناهموار و غیر مسطح وجود دارد.

* یکی دیگر از مشخصات لوله پلی اتیلن تک جداره داشتن دانسیته بالا است، همچنین وزن این نوع لوله بسیار کم و حمل و نقل آن راحت تر است.

* از دیگر مشخصات لوله پلی اتیلن تک جداره، کم بودن ضخامت داخلی آن است. ضخامت کم داخل لوله، سبب می شود که آب بیشتری از لوله عبور کند.

* همچنین علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از مشخصات لوله پلی اتیلن کشاورزی تحمل فشار بیشتر، این نوع لوله در مقایسه با سایر لوله های پلی اتیلن است.

* علاوه بر موارد ذکر شده از دیگر مشخصات لوله پلی اتیلن کشاورزی نصب و اجرای راحت این نوع لوله است.

سایز لوله پلی اتیلن کشاورزی

سایز لوله های پلی اتیلنی که در کار کشاورزی استفاده می شوند، معمولا 2 اینچ و 4 اینچ هستند. البته سایز لوله پلی اتیلن مخصوص کشاورزی محدود به این دو سایز نمی شود، بلکه لوله پلی اتیلن کشاورزی تنوع زیادی از نظر سایز و تحمل فشار دارد. از سایز 4 اینچ به منظور خط اصلی انتقال آب در کشاورزی و از سایز 2 اینچ نیز در مسیرهای انشعاب آب استفاده می شود. وجود تنوع سایز در لوله های پلی اتیلن مختص کشاورزی، امکان انتخاب لوله با توجه به شیب زمین و میزان فشار آب موجود در منطقه را به کشاورز می دهد. به عنوان مثال در زمین هایی که شیب زیادی دارند از لوله هایی با فشار بالا استفاده می شود. دلیل استفاده از لوله پر فشار در مناطق ناهموار این است که، آب به راحتی به این قسمت ها نیز برسد.

 ویژگی و مزایای استفاده از لوله پلی اتیلن کشاورزی

وجود مزایای زیاد لوله پلی اتیلن کشاورزی سبب استقبال روز افزون از این نوع لوله در پروژه های کشاورزی شده است. مزایایی که سبب رونق کار کشاورزی و افزایش بازدهی محصولات شده است. در ادامه به بخشی از مزایای بی نظیر این نوع لوله پلی اتیلن اشاره خواهیم کرد.

مقاومت و استحکام بالا

 یکی از مزایای خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی و استفاده از آن در کار کشاورزی استحکام بی نظیر این نوع لوله است. منظور از استحکام، مقاومت لوله پلی اتیلن در برابر ضربه و مواد شیمیایی است. در واقع در صورت عبور و مرور اتفاقی ماشین آلات کشاورزی از روی لوله، لوله پلی اتیلن دچار ترکیدگی نمی شود. همچنین در صورت تماس مواد شیمیایی و سموم کشاورزی با لوله پلی اتیلن، این لوله دچار تغییر شکل نمی شود.

مقاومت در برابر نور خورشید

 از دیگر مزایای خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی که اهمیت زیادی نیز دارد، مقاومت آن در برابر نور خورشید است. در پروژه هایی مانند آبیاری قطره ای که از لوله پلی اتیلن روی زمین استفاده می شود، لوله در طول روز در برابر نور مستقیم خورشید قرار دارد. به همین دلیل اگر لوله مقاومت لازم را در برابر نور خورشید نداشته باشد، خیلی زود پوسیده می شود. با توجه به این مسئله باید لوله ای خریداری شود که در برابر نور خورشید مقاومت بالایی داشته باشد.

صرفه جویی چشمگیر در مصرف آب

همانطور که اشاره شد از لوله پلی اتیلن کشاورزی در روش های مدرن آبیاری مانند آبیاری قطره ای و تحت فشار استفاده می شود. این روشها تاثیر قابل توجه ای در صرفه جویی آب در بخش کشاورزی دارند. دلیل اینکه لوله پلی اتیلن موجب صرفه جویی در مصرف آب می شود این است که لوله پلی اتیلن هرگز دچار نشتی نمی شود. همانطور که مطلع هستید وجود ترکیدگی و نشتی در لوله سبب هدر رفتن آب زیادی می شود. علاوه بر این موارد، کیفیت آب نیز با عبور از این لوله دچار تغییر نمی شود.

ماندگاری زیاد لوله پلی اتیلن کشاورزی

طبق آزمایش های مکرری که روی لوله پلی اتیلن کشاورزی صورت گرفته است، ماندگاری لوله پلی اتیلن در حدود 50 سال و بیشتر تخمین زده شده است. این میزان ماندگاری از نظر اقتصادی اهمیت زیادی دارد، چون با توجه به ماندگاری بالای لوله پلی اتیلن، برای سالیان طولانی نیاز به تعویض لوله نیست. البته این میزان ماندگاری به کیفیت لوله خریداری شده بستگی دارد، چون تمام لوله های پلی اتیلن موجود در بازار کیفیت استانداردی ندارند.

مقاومت در برابر رطوبت

یکی دیگر از ویژگیها و مزایای لوله پلی اتیلن کشاورزی، مقاومت بالای این لوله در برابر رطوبت و پوسیدگی است. در واقع باید گفت لوله پلی اتیلن بر خلاف سایر متریال ها، چیزی به نام زنگ زدگی ندارد. همچنین در دمای 70- و 80+ درجه نیز دچار ترکیدگی و تغییر شکل نمی شود. وجود این ویژگیها سبب شده که شاهد استقبال روزافزون از این نوع لوله پلی اتیلن در کارهای کشاورزی باشیم.

سایر مزایای لوله پلی اتیلن کشاورزی 

* سایر مزایای خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی قیمت مناسب این لوله است. در واقع با توجه به مزایای چشمگیر و کیفیت فوق العاده این نوع لوله، خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی یک خرید با صرفه و ارزشمند محسوب می شود.

* همچنین لوله پلی اتیلن کشاورزی تنها لوله ای است که به دلیل داشتن استانداردهای لازم، مورد تایید مهندسان کشاورزی قرار گرفته است.

البته ذکر این نکته لازم است که هر نوع لوله پلی اتیلن کشاورزی مزیت هایی را که به آنها اشاره شد ندارد. همانطور که مطلع هستید برندهای مختلفی اقدام به تولید این نوع لوله پلی اتیلن کرده اند اما، آنچه که در این مورد اهمیت دارد، استاندارد بودن و کیفیت مواد اولیه این لوله است. یکی از برندهایی که به جرات می توان گفت تمام مزیت های اشاره شده را دارد و مورد تایید مهندسان و کارشناسان خبره کشاورزی قرار دارد، برند آب نهالان خلیج فارس است. در ادامه به معرفی بیشتر این شرکت خواهیم پرداخت.

معرفی جامع شرکت آب نهالان خلیج فارس

 چنانچه به دنبال خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی هستید بهتر است، جهت بهره مندی از تمام مزایای لوله پلی اتیلن کشاورزی از محصولات شرکت آب نهالان خلیج فارس استفاده کنید. دلیل محبوبیت این برند در میان کشاورزان و مهندسان کشاورزی کیفیت بی نظیر و چشمگیر محصولات این برند است. دلیل کیفیت محصولات آب نهالان خلیج فارس، دستگاه هایی است که در خط تولید و آزمایشگاه این شرکت به کار رفته است. تمام دستگاه های این شرکت از جمله دستگاه برش لوله، دستگاه های قسمت کنترل خودکار، دستگاه های اندازه گیری وزن لوله و … از یک برند آلمانی معتبر هستند.

برش لوله ها توسط دستگاه برش کاملا به صورت صاف و بدون براده صورت می گیرد و این امر، سبب اتصال راحت لوله ها به یکدیگر می شود. همچنین کیفیت لوله تولید شده به صورت خودکار توسط دستگاه هوشمند صورت می گیرد و خطای انسانی در آن وجود ندارد. علاوه بر موارد گفته شده از دیگر خصوصیات این شرکت این است که، قبل از استفاده مواد اولیه لوله در خط تولید، کارشناسان این شرکت مواد اولیه را آزمایش می کنند. تنها در صورتی که مواد اولیه تایید شود از آن در خط تولید استفاده می شود، به همین دلیل با اطمینان می توان گفت که محصولات این شرکت از نظر وزن، ضخامت و کیفیت مطابق با استانداردهای جهانی هستند.

علاوه بر موارد گفته شده مقاومت لوله پلی اتیلن کشاورزی آب نهالان خلیج فارس در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید بی نظیر است. دلیل مقاومت لوله پلی اتیلن این گروه تولیدی در برابر نور خورشید استفاده از سیستم دوزینگ در ترکیب مواد اولیه است. سیستم دوزینگ ترکیب مواد اولیه را به گونه ای انجام می دهد که لوله مقاومت کافی در برابر نور خورشید داشته باشد. به دلیل وجود کیفیت فوق العاده محصولات، این گروه تولیدی موفق به دریافت گواهینامه ISO 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران شده است. از دیگر افتخارات این شرکت اخذ گواهینامه آکرودیته از اداره کل استاندارد است.

 از دیگر ویژگیهای برند آب نهالان خلیج فارس سرعت عمل این گروه تولیدی است. این سرعت عمل به دلیل وجود 7 خط تولید در کارخانه آب نهالان و کار در دو شیفت است. به همین خاطر بعد از ثبت سفارش خرید لوله پلی اتیلن کشاورزی در کمترین زمان ممکن، سفارش ارسال خواهد شد. از دیگر ویژگیهای مثبت این گروه تولیدی دادن مشاوره رایگان به مشتریان در مورد انتخاب نوع و سایز لوله پلی اتیلن، متناسب با پروژه مورد نظر آنها است.