معرفی بهترین مارک لوله پلی اتیلن

بهترین برند لوله پلی اتیلن کدام است؟

خرید بهترین مارک لوله پلی اتیلن یکی از دغدغه های بیشتر کارفرمایان است. در این مطلب قصد داریم به این سوالات که بهترین مارک لوله پلی اتیلن کدام برند است؟ و سوال دیگر اینکه بهترین لوله پلی اتیلن چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟ پاسخ دهیم. امروزه تولید کنندگان مختلفی در زمینه تولید لوله پلی اتیلن در سطح کشور وجود دارند. اما نمی توان از هر نوع لوله پلی اتیلنی استفاده کرد، چرا که هر نوع لوله پلی اتیلنی ویژگیهای یک لوله پلی اتیلن درجه یک را ندارد. در این مطلب به معرفی ویژگیهای یک لوله پلی اتیلن درجه یک خواهیم پرداخت. ویژگی هایی که با توجه به آنها می توان بهترین مارک لوله پلی اتیلن را خریداری کرد.

نمونه ای از لوله پلی اتیلن

ویژگیهای بهترین لوله پلی اتیلن

از جمله مشخصات و ویژگیهای بهترین مارک لوله پلی اتیلن می توان به این موارد اشاره کرد.

* یکی از این مشخصات استفاده از مرغوب ترین مواد اولیه در ساخت لوله پلی اتیلن است. لوله ای که با مواد اولیه مرغوب تولید شده باشد کیفیت قابل توجه ای نیز دارد و می توان آن را بهترین لوله پلی اتیلن دانست.

* علاوه بر این یکی دیگر از مشخصات بهترین لوله پلی اتیلن انعطاف لوله است. داشتن ویژگی انعطاف، برای لوله پلی اتیلن اهمیت زیادی دارد، چون از این لوله همیشه در زمین های صاف استفاده نمی شود. گاهی اوقات مناطقی که در آنها از لوله پلی اتیلن استفاده می شود مناطقی هستند که دارای پستی و بلندی زیادی هستند. چنانچه لوله انعطاف لازم را نداشته باشد در پستی و بلندی دچار شکستگی می شود.

* همچنین از دیگر خصوصیات بهترین لوله پلی اتیلن می توان به وزن کم این لوله اشاره کرد. چون معمولا لوله پلی اتیلن در متراژهای بالا استفاده می شود حمل کردن راحت آن نیز اهمیت زیادی دارد. البته وزن کم نباید سبب کاهش کیفیت لوله شود. بعضی از تولید کنندگان جهت تولید یک لوله با وزن کم در مواد اولیه تغییراتی را ایجاد می کنند که این امر سبب کاهش کیفیت لوله می شود، در صورتی که برای تولید یک لوله کم وزن باید کیفیت لوله حفظ شود. ساخت انواع لوله پلی اتیلن با بهترین کیفیت و داشتن تمام مشخصات یک لوله با کیفیت، مستلزم استفاده از بهترین دستگاه ها و آزمایشگاه مجهز است. دلیل اهمیت وجود دستگاه های پیشرفته جهت ساخت انواع لوله پلی اتیلن از این جهت است که دستگاه های پیشرفته سبب افزایش دقت در تولید می شوند. علاوه بر دقت در تولید، سرعت کار نیز به طور چشمگیری افزایش می یابد.

لوله پلی اتیلن در سایز کوچک

مزایای استفاده از بهترین لوله پلی اتیلن

به طور کلی لوله پلی اتیلن دارای مزایای زیادی است، اگر از بهترین مارک لوله پلی اتیلن هم استفاده شود این مزایا چند برابر می شود. البته این مزایا در هر نوع لوله پلی اتیلنی وجود ندارد، بلکه در محصولاتی وجود دارد که از مرغوب ترین مواد ساخته شده باشند. بعضی از تولید کنندگان به منظور کاهش هزینه و ارزان بودن قیمت لوله برای مصرف کننده صد در صد از مواد مرغوب جهت ساخت لوله استفاده نمی کنند. به همین دلیل است که هر نوع مارک لوله پلی اتیلنی را نمی توان به عنوان بهترین مارک لوله پلی اتیلن معرفی کرد.

* یکی از مزایای استفاده از بهترین لوله پلی اتیلن ماندگاری و دوام بسیار بالای این لوله است. در واقع لوله های پلی اتیلن اگر از مواد مرغوب ساخته شوند دارای ماندگاری بالایی هستند. این ماندگاری بالا بدون نیاز به تعمیر و نگهداری خاص است. در واقع یکی از مزیت های چشمگیر لوله پلی اتیلن مرغوب این است که، نیاز به مراقبت خاصی ندارد. یکی از برندهایی که بیشتر مهندسان کشاورزی و کارفرمایان آن را به عنوان بهترین مارک لوله پلی اتیلن معرفی می کنند شرکت آب نهالان خلیج فارس است. محصولات این شرکت تمام خصوصیات و ویژگیهای بهترین لوله پلی اتیلن را دارند.

* از دیگر ویژگیهای بهترین لوله پلی اتیلن داشتن خاصیت چقرمگی است. چون از لوله پلی اتیلن هم در زیرزمین و هم روی زمین استفاده می شود، به همین خاطر اگر لوله دارای خاصیت چقرمگی نباشد ممکن است در اثر فشارهای احتمالی دچار تغییر شکل شود. به عنوان مثال در صورت استفاده از لوله در زیرزمین، چون خاک روی لوله ریخته می شود و سبب فشار روی آن می شود چنانچه لوله چقرمگی نداشته باشد دچار تغییر شکل می شود.

* از دیگر مزایای لوله پلی اتیلن این است که در نقاطی که کار اتصال لوله صورت می گیرد هرگز احتمال نشتی وجود ندارد. البته این عدم نشتی در لوله های پلی اتیلنی که کیفیت استاندارد نداشته باشند وجود ندارد.

لوله های پلی اتیلن مخصوص انتقال آب

انواع لوله پلی اتیلن

به دلیل کاربردهای مختلف لوله پلی اتیلن این لوله در انواع مختلف و با کیفیت های متفاوتی ساخته می شود. منظور از انواع مختلف لوله پلی اتیلن سایز این لوله است. این لوله در چندین سایز مختلف ساخته می شود. هر کدام از این سایزهای مختلف نیز کاربرد مختلفی دارند. در ادامه به کاربردهای مختلف این لوله خواهیم پرداخت. منظور از کیفیت های مختلف نیز PE  های مختلف است. لوله پلی اتیلن در PE80 و PE100 ساخته می شود. کیفیت PE100 از PE80 بیشتر است. البته شرکتی مانند آب نهالان لوله هایی را هم که با کیفیت PE80 (بنا به خواست کارفرما) تولید می کند کیفیت بسیار بالایی دارند، چون این شرکت از تجهیزات فوق العاده مجهزی جهت ساخت محصولات خود استفاده می کند. تفاوت لوله های PE100 با PE80 در مواد اولیه آنها است. در واقع در ترکیب مواد اولیه لوله های PE100 از موادی استفاده می شود که در لوله PE80 به کار نمیرود.

کاربرد لوله های پلی اتیلن 

امروزه به دلیل مزایای فوق العاده لوله پلی اتیلن در بیشتر پروژه ها از این لوله استفاده می شود. کاربرد این لوله شامل این موارد است.

* یکی از کارهایی که در آن از لوله پلی اتیلن به صورت گسترده استفاده می شود کار کشاورزی است. امروزه استفاده از سیستم های آبیاری مدرن در کار کشاورزی، به دلیل کمبود منابع آبی فراگیر شده است. یکی از تجهیزات لازم جهت انجام کار آبیاری به شیوه های مدرن نیز لوله پلی اتیلن است.

* علاوه بر کار کشاورزی در کار انتقال آبرسانی روستایی و شهری نیز از لوله پلی اتیلن به دلیل حفظ کیفیت آب استفاده می شود. در انجام کار زهکشی زمین های کشاورزی نیز معمولا از لوله های پلی اتیلن استفاده می شود.

* یکی از کاربردهای دیگر لوله پلی اتیلن که انتخاب بهترین لوله پلی اتیلن نیز در آن اهمیت زیادی دارد استفاده از آن در پروژه های گازرسانی است. چون در این پروژه هرگونه نشت جزئی گاز می تواند منجر به اتفاقات ناگواری شود. دلیل انتخاب لوله پلی اتیلن در این گونه پروژه ها مقاومت بالای این لوله در برابر ضربه و فشار است. در واقع با ضربه های احتمالی، لوله دچار ترکیدگی و سوراخ نمی شود، به همین دلیل امنیت کار تامین می شود.

* از دیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن استفاده از آن در شبکه فاضلاب شهری و صنعتی است. در واقع چون لوله های پلی اتیلن مقاومت زیادی در برابر هر نوع ماده شیمیایی دارند از آنها در پروژه های انتقال فاضلاب استفاده می شود.

* از دیگر کاربردهای لوله پلی اتیلن استفاده از آن به عنوان محافظ و پوشش است. لوله های فلزی چون مقاومت کمی در برابر رطوبت و هوازدگی دارند، به همین دلیل گاهی اوقات از لوله پلی اتیلن به عنوان پوشش این لوله ها استفاده می شود.

خرید بهترین لوله پلی اتیلن

همانطور که اشاره شد خرید بهترین لوله پلی اتیلن دارای مزایای زیادی است. در واقع بهترین مارک لوله پلی اتیلن مارکی است که دارای ویژگیها و مزایای زیادی باشد. با توجه به مطالب گفته شده  اکنون می توان به سوال اینکه بهترین مارک لوله پلی اتیلن کدام است؟ پاسخ داد. طبق تجربه بیشتر افراد، لوله پلی اتیلن مارک آب نهالان خلیج فارس تمام ویژگیهای بهترین لوله پلی اتیلن را دارد. شرکت آب نهالان خلیج فارس این میزان کیفیت را طی سالها تجربه کاری کسب کرده است. در ادامه به بررسی دلایل انتخاب این شرکت به عنوان بهترین مارک لوله پلی اتیلن خواهیم پرداخت.

سایز دیگر لوله پلی اتیلن

دلیل انتخاب شرکت آب نهالان به عنوان بهترین مارک لوله پلی اتیلن در شیراز

همانطور که اشاره شد بهترین مارک لوله پلی اتیلن از نظر بیشتر مصرف کنندگان لوله پلی اتیلن خلیج فارس است. اما دلیل این انتخاب چیست؟ شرکت آب نهالان خلیج فارس یکی از تولید کنندگانی است که در تولید محصولات خود از بهترین و مدرن ترین دستگاه ها استفاده می کند. همانطور که واضح است میزان کیفیت دستگاه نیز در تولید یک محصول با کیفیت بسیار موثر است. علاوه بر این، مواد اولیه ای که در این شرکت جهت ساخت انواع لوله پلی اتیلن به کار میرود ابتدا در آزمایشگاه شرکت، توسط متخصصان این حوزه مورد آزمایش قرار می گیرد. تا زمانی که مواد اولیه توسط آزمایشگاه تایید نشود از مواد اولیه در ساخت لوله پلی اتیلن استفاده نمی شود.

آزمایشگاه این شرکت یک آزمایشگاه ساده نیست، بلکه مجهز به مدرن ترین دستگاه های روز دنیا است. آزمایشگاه این شرکت به دلیل داشتن کیفیت بالا، موفق به کسب گواهینامه ISO 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران و گواهینامه آکرودیته از اداره کل استاندارد شده است. علاوه بر مواردی که به آنها اشاره شد یکی دیگر از ویژگیهای این شرکت، تحویل سفارشات مشتریان در کمترین زمان ممکن و با بیشترین کیفیت است.