فروش لوله های پلی اتیلن

آمار فروش لوله های پلی اتیلن به دلیل ویژگی­های مفید این لوله ها و کاربرد آنها در صنایع مختلف، رو به افزایش است. لوله های پلی اتیلن (PE) قابلیت انعطاف پذیری بالایی داشته و از مقاومت زیادی برخوردارند. این قابلیت­ها آنها را به یک گزینه ایده آل برای بارگذاری در خطوط انتقال گاز و مایعات تبدیل کرده است. بازار فروش این لوله ها برای استفاده در خطوط انتقال گاز، سیستم­های زهکشی، سیستم­های فاضلاب، معدن و دوغاب یا ضایعات معدن می­با­شد. لوله های HDPE (پلی اتیلن با چگالی بالا) با انعطاف پذیری زیاد، کاربرد گسترده ای برای انتقال انواع سیالات، گازها و سیستم های اصلی آب دارند.

یکی از محصولات اصلی صنایع PE تولید لوله های پلی اتیلن می­باشد. بنابراین فروش لوله های پلی اتیلن از الویت­های مهم در بازار محصولات پلی اتیلن است. مصارف دیگر PE در تولید فیلم­های بسته بندی، کیسه های زباله، پلاستیک­ها و ظروف نگهداری مواد غذایی، مالچ کشاورزی، عایق سیم و کابل، بطری­های فشاری، اسباب بازی­ها و لوازم خانگی است.

موارد کاربرد لوله های پلی اتیلن چیست؟

محصولات PE با کارایی بالا به طور گسترده در صنایعی مانند ساخت و ساز، نیمه هادی­ها، ارتباطات، صنایع برق، خودروسازی، پتروشیمی، الکترونیک نوری، مواد غذایی، دارو و بسته بندی استفاده می­شوند. لوله های پلی اتیلن از تولیدات مهم و اساسی PE می­باشند. با توجه به کمبود منابع طبیعی آب، لوله های با کیفیت انتقال آب یکی از موارد مهم در جلوگیری از هدر رفتن این ماده حیاتی می­باشد. استفاده از لوله های پلی اتیلن نو و با کیفیت تنها راه حل علمی و تکنولوژیک جهت انتقال این ماده با ارزش است.

 بازار فروش لوله های پلی اتیلن در سراسر کشور و همچنین آسیای جنوب شرقی، اروپا، امریکا و جاهای دیگر پراکنده است. مصرف کنندگان لوله پلی اتیلن لازم است در هنگام خرید به دنبال انتخاب لوله های نو با برند معتبر و قابل اعتمادی باشند که با برندهای خارجی رقابت می­کند.

فاکتورهای تعیین قیمت برای فروش لوله های پلی اتیلن کدامند؟

فاکتورهایی که در تعیین قیمت فروش لوله های پلی اتیلن موثرند، قطر، فشار لوله، جنس و کیفیت مواد اولیه می­باشند. قیمت لوله پلی اتیلن و وزن آن رابطه مستقیم با فشار کاری آن لوله دارد، هرچه این فشار بالاتر باشد وزن و قیمت لوله بالاتر می­رود. قطر لوله های PE از محدوده ۲۰ تا ۲۴۰۰ میلیمتر برای استفاده در پروژه های بزرگ، متغیر هستند. لوله پلی اتیلن با قطر ۲ اینچ یا 50 میلیمتر در شبکه انتقال گاز استفاده می­شود. مقاومت زیاد، انعطاف پذیری و حمل و نقل راحت از جمله ویژگی­هایی است که این لوله ها را برای خطوط انتقال مناسب کرده است.

فروش لوله های پلی اتیلن از طریق شرکت­های تولید محصولات HDPE صورت می­گیرد. برای دریافت قیمت­های به روز شده لوله های پلی اتیلن لازم است با کارشناسان فروش در کارخانه تولید لوله در تماس باشید.

یکی از موارد مهم که هنگام خرید لوله و اتصالات پلی اتیلن بایستی مد نظر داشته باشید، تجهیزات، اعتبار و برند کارخانه ای است که اقدام به فروش لوله های پلی اتیلن کرده است. به دلیل شرایط اقتصادی و بازار ارز قیمت لوله پلی اتیلن ثابت نیست و هر روز تغییر می­کند. شما می­توانید با توجه به موارد درخواستی خود، از شرکت­های معتبر که در زمینه عرضه و فروش این محصولات فعالیت می­کنند، از آخرین قیمت­های لوله های پلی اتیلن اطلاع پیدا کنید.

رعایت استانداردها و به کارگیری پارامترهای کیفیت محصول در افزایش فروش لوله های پلی اتیلن موثر است. شرکت­های معتبر با استفاده از مدرن­ترین ماشین آلات و تجهیزات و دارا بودن آزمایشگاه کنترل کیفیت توانسته اند محصولات استانداردی تولید نمایند. از آنجا که لوله های پلی اتیلن کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند، خریداران این لوله ها لازم است به نو بودن لوله ها، کیفیت بالای لوله ها و ویژگی­های منحصر به فرد آنها توجه نمایند.

معایب فروش لوله های پلی اتیلن دست دوم چیست؟

فروش لوله های پلی اتیلن دست دوم به منظور استفاده دوباره در صنایع به هیچ وجه ایده درستی نیست زیرا از اطلاعات شناسنامه ای آنها از جمله نوع مواد اولیه، کارخانه سازنده و روش نگهداری آنها هیچگونه مستندی وجود ندارد.

چگونگی حمل و نقل و نحوه ذخیره سازی لوله های پلی اتیلن در سالم ماندن آنها اهمیت زیادی دارد. احتمال دارد لوله‌ها در محوطه باز و در معرض تابش خورشید و یا در دماهای بسیار کم نگهداری شده باشند. همچنین مراحل تولید، روش مورد استفاده و نحوه تولید و مستندات فرایند تولید نیز مشخص نیست. سلامت و کیفیت آنها حتی با استفاده از روش­های سنجش آزمایشگاهی قابل تشخیص نمی­باشد. بنابراین لوله های پلی اتیلن دست دوم حتی برای برگشت به چرخه تولید لوله های نو مناسب نیستند.

اگر هدف از فروش لوله پلی اتیلن دست دوم، به کارگیری آنها در خطوط انتقال گازها و سیالات باشد به هیچ وجه کار صحیحی نیست. آب بندی یا سیل کردن در این خطوط بسیار مهم است. امکان وجود خرابی در کوپلر لوله‌های دست دوم و وجود مشکلاتی در واشر آنها به دلیل ماندن در شرایط نامناسب زیاد است. بنابراین حتی برای انتقال فاضلاب، پسماندها و جریان­های بدون فشار نیز نباید استفاده شوند.

موارد مصرف لوله های دست دوم کدامند؟

فروش لوله پلی اتیلن دست دوم به منظور استفاده دوباره آنها در خطوط انتقال و یا به عنوان ضایعات برای کارخانه تولید لوله کاملا اشتباه است. امکان دارد برخی افراد قیمت پایینی برای لوله های پلی اتیلن دست دوم اعلام کنند که خریداران را به خود جذب نمایند. خرید از چنین افرادی از نظر اجتماعی و اقتصادی صحیح نیست زیرا پروسه تولید لوله‌های پلی اتیلن بایستی کاملا تحت نظارت کارشناسان واحد کنترل کیفیت باشد. در اینصورت می­توان از خرید محصول نهایی کارخانه هایی که از کیفیت مطلوب و استانداردهای لازم برخوردار هستند با اطمینان خاطر در تمامی صنایع استفاده نمود. در صورتی­که از لوله های پلی اتیلن دست دوم در انتقال سیالات و گازها استفاده گردد، روش نامطمئن و هزینه بری برای انتقال مواد مختلف خواهد بود.

البته ضایعات لوله پلی اتیلن که در حین عملیات تولید در کارخانه حاصل می­شوند را می­توان دوباره در چرخه تولید استفاده کرد. روند تولید این ضایعات مستند شده و نوع مواد اولیه و نحوه تبدیل آنها به ضایعات قابل پیگیری است. به همین دلیل این ضایعات، قابلیت استفاده برای ساخت برخی از انواع لوله‌های پلی اتیلن را دارند. این ضایعات به محل‌های خاصی در کارخانه ارسال شده و با صرف هزینه‌های زیاد دوباره به گرانول PE تبدیل می­شوند. سپس به چرخه تولید کارخانه برمی­گردند.

از لوله های دست دوم بدون هویت می­توان به عنوان ضایعات برای ساخت محصولات دیگری که در صنایع حساس کاربرد ندارند، استفاده نمود. آنها تنها برای مصرف به صورت ضایعاتی مناسب اند که در بازیافت محصولاتی مانند ظروف نگهدارنده سوخت و صندلی­های فضای باز به کار گرفته شوند.

عوامل کلیدی تاثیر گذار بر فروش لوله های پلی اتیلن کدامند؟

برای فروش لوله های پلی اتیلن بایستی به فاکتورهای زیادی که بر روی طول عمر و ماندگاری لوله­های پلی اتیلن نو اثر گذار است، توجه نمود. به طور معمول اگر طراحی، تولید، نگهداری و نصب لوله­های پلی اتیلن به صورت صحیح انجام گیرد، عمر آنها می­تواند در رنج 50 تا 100 سال متغیر باشد. جهت دستیابی به عمر طولانی لوله PE، لازم است هنگام تولید و نصب آن پنج نکته مهم رعایت شود.

 • شرایط عملیاتی: منظور از شرایط عملیاتی میزان فشار و حتی شرایط آب و هوایی است که می­تواند بر کیفیت کلی یک لوله تاثیر بگذارد.

  مناسب­ترین دما برای استفاده از لوله­های پلی اتیلن اغلب در دمای بین 40- تا 80+ درجه سانتیگراد است. از آنجا که در زیر درجه انجماد، قدرت ضربه پلی اتیلن کاهش می­یابد، نیاز به مراقبت بیشتری دارد. اگر دما متناسب با شرایط عملیاتی تنظیم گردد، عمر مفید لوله می­تواند حتی بیشتر از 50 سال اسمی افزایش یابد.

  دمای خیلی زیاد و خیلی کم نیز می­تواند بر کیفیت لوله اثر گذار باشد. البته شرایط آب و هوایی در هر دمایی نیز باید در نظر گرفته شود. به عنوان نمونه در هنگام جوشکاری لوله پلی اتیلن، هیچ آب یا رطوبتی نباید در منطقه جوشکاری وجود داشته باشد. در هنگام بارندگی شدید، وجود آب یا رطوبت روی لوله و اتصالات هنگام جوشکاری می­تواند باعث خرابی فاجعه آمیز در قسمت جوش گردد. همیشه رعایت بهترین روش­ها با در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی بسیار مهم است.

کیفیت مواد چه تاثیری بر عمر لوله پلی اتیلن دارد؟

 • کیفیت مواد: جنس و کیفیت مواد، عامل اصلی در طول عمر لوله های پلی اتیلن است. این لوله ها در قیاس با لوله هایی از جنس مواد سنتی مانند فلز یا بتن مزایای قابل توجهی دارند. لوله پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE) از موادی ساخته شده که انعطاف پذیر، بادوام و دارای مقاومت فوق العاده­ای در برابر ترک است. از آنجا که HDPE بسیار انعطاف پذیر است، می­تواند در مقابل تاثیرات حرکت زمین خم شود. بنابراین مانند نمونه­های سنتی، خطر شکافتن، ترک خوردن یا خوردگی ندارد. البته کیفیت مواد اولیه مصرفی و روش­های ساخت می­تواند بر کیفیت محصول نهایی تاثیر بگذارد.

  اگر لوله پلی اتیلن با استفاده از مرغوب­ترین درجه مواد و روش­های آزمایش کامل تولید شده باشد، در پایان چرخه عمر خود بازیافت شده و برای تولید سایر محصولات HDPE استفاده می­گردد. بازیافت لوله های پلی اتیلن به معنی استفاده دوباره از این مواد است که از نظر زیست محیطی، راه حل بسیار خوبی می­باشد.

شرایط محیطی چه تاثیری بر عمر لوله پلی اتیلن دارد؟

هنگام فروش لوله های پلی اتیلن، بایستی خریداران را از تاثیرات محیط بر روی لوله های نصب شده آگاه کنید.

 • اجرا و بارگذاری لوله: تمام خطوط لوله که در زیر خاک نصب می­شوند، در معرض شرایط مختلفی قرار می­گیرند که ممکن است بر عملکرد و عمر محصول تاثیر بگذارد.

مواردی که باید در هنگام طراحی لوله­های مصرف در سیستم مدفون در نظر گرفته شوند، چگونگی بستر و نحوه پر کردن کناری هستند. عمق و عرض محل لوله به طور قابل توجهی بر بارگذاری لوله تاثیر دارد. حداقل عمق معمولی پوشش برای شبکه اصلی باید حداقل 900 میلیمتر از سطح زمین تا تاج لوله باشد. عرض گودال نباید کمتر از قطر بیرونی لوله به اضافه 250 میلیمتر باشد. در این صورت امکان فشرده سازی کافی برای قسمت پرکن فراهم می­شود.

 • محیط اطراف: خطرات ناشی از خاک­های آلوده شیمیایی می­تواند بر عمر لوله پلی اتیلن تاثیر بگذارد. بارگذاری لوله در نزدیکی ایستگاه­های مخازن ذخیره بنزین و سایر فرآورده های نفتی، بسیار مهم است. نشت این مواد در خاک در مدت طولانی ممکن است بر عملکرد لوله پلی اتیلن اثر داشته باشد.
 • نصب اتصالات پلی اتیلن: هنگام فروش لوله های پلی اتیلن به خریداران گوشزد کنید که روش­های نصب و اجرای صحیح یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر چرخه عمر هر لوله پلی‌اتیلن است. لوله­های پلی اتیلن را بین دمای 30- تا 50+ درجه سانتیگراد جوش می­دهند. با تغییر آب و هوا و سردتر شدن دما، باید هنگام جوشکاری ابزار مناسب به کار برد تا عملیات جوشکاری به طور موثر انجام شود.

  آماده سازی لوله در زمان نصب نیز یک نکته کلیدی است. لوله­های پلی اتیلن می­توانند در دماهای سرد بسیار سفت تر و سخت تر شوند، بنابراین آماده سازی آنها قبل از انجام جوشکاری مهم است. البته برای این کار، زمان زیادی لازم است ولی با ابزار صحیح و صرف وقت، می­توانید حتی در دماهای منفی، اتصالی با کیفیت خوب داشته باشید.