قیمت لوله آبیاری قطره ای 16

معرفی لوله آبیاری سایز 16

قبل از پرداختن به قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 بهتر است به معرفی بیشتر این لوله، کاربردهای آن و مزایای استفاده از این لوله پرداخته شود. لوله آبیاری سایز 16 از سایزهای کوچک لوله های آبیاری محسوب می شود. به لوله آبیاری قطره ای سایز 16 شلنگ آبیاری قطره ای نیز گفته می شود. امروزه جنس بیشتر لوله های آبیاری از پلی اتیلن است. قبل از رایج شدن لوله های پلی اتیلن برای آبیاری، از متریال های دیگری مانند لوله های آهنی برای آبیاری کشاورزی استفاده می شد اما چون این لوله ها معایبی مانند زنگ زدگی داشتند استفاده از آنها به طور کلی منسوخ شد. اما لوله های پلی اتیلن که یکی از آنها لوله آبیاری قطره ای سایز 16 است دارای مزایای زیادی هستند. در ادامه به معرفی بیشتر این لوله پرداخته می شود.

لوله-آبیاری-قطره-ای-16

لوله آبیاری قطره ای سایز 16

کاربردهای لوله آبیاری قطره ای 16

با توجه به اینکه همیشه میزان هدر رفت آب در بخش کشاورزی بیشتر از سایر بخش ها بود (البته در روشهای قدیمی آبیاری) مهندسان کشاورزی به دنبال روشهای آبیاری بودند که سبب صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب باشد. یکی از این روشها استفاده از آبیاری قطره ای است. با استفاده از آبیاری قطره ای به میزان قابل توجه ای در مصرف آب صرفه جویی می شود. دلیل این میزان صرفه جویی این است که از طریق آبیاری قطره ای آب بدون هدر رفت فقط به مصرف گیاه می رسد.

یکی از تجهیزات اصلی اجرای آبیاری قطره ای لوله آبیاری قطره ای سایز 16 است. علاوه بر این با استفاده از این لوله می توان کار انتقال سم و کود به گیاه را نیز انجام داد. چون سرعت انتقال آب و کود به گیاه از طریق این لوله زیاد است در نتیجه سبب افزایش راندمان کار نیز می شود.

یکی دیگر از کاربردهای این لوله استفاده از آن در گلخانه ها جهت آبیاری گیاهان است. به طور کلی کاربرد این لوله شامل: آبیاری بارانی، آبیاری قطره ای، آبیاری تحت فشار، آبیاری معمولی و … است.

انواع لوله آبیاری قطره ای

لوله آبیاری قطره ای سایز 16 در انواع مختلف مه پاش، بابلر و دریپر ساخته می شوند. منظور از دریپردار لوله هایی است که دارای قطره چکان هستند. لوله های آبیاری 16 دریپردار سبب سرعت بخشیدن در کار آبیاری می شوند، این لوله ها در نوع دریپردار قابل تنظیم و غیر قابل تنظیم وجود دارند. از مزایای لوله آبیاری دریپردار قابل تنظیم این است، زمانی که آب با سرعت زیادی وارد لوله می شود امکان تنظیم آن هنگام ریختن در پای گیاه می توان سرعت آن را تنظیم کرد.

لوله دریپردار

لوله دریپردار

ویژگیهای لوله پلی اتیلن 16

* از جمله ویژگیهای لوله پلی اتیلن 16 قطر کم آن است. این قطر کم امکان استفاده از این لوله را در فضاهای کوچک و محدود فراهم می کند.

* این لوله همچنین مقاومت زیادی در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید دارد و با تابش این اشعه دچار پوسیدگی نمی شود.

* ویژگی دیگر لوله آبیاری قطره ای داشتن وزن سبک و حمل راحت آن است.

* علاوه بر این یکی دیگر از ویژگیهای این لوله قیمت آن است. قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 با توجه به کیفیت بالایی که دارد یک قیمت کاملا به صرفه است.

* از دیگر ویژگیهای لوله آبیاری قطره ای مقاومت آن در مقابل هر نوع ماده شیمیایی است. به دلیل این مقاومت می توان از آن در عمق های مختلف زمین با توجه به پروژه استفاده کرد.

* یکی دیگر از ویژگیهای این لوله آبیاری، مقاومت آن در برابر ترک خوردن و شکستن است. لوله آبیاری قطره ای تحمل وزن زیادی را دارد و در صورت عبور ماشین آلات کشاورزی دچار شکستگی و تغییر شکل نمی شود.

* یکی از ویژگیها و مزایای لوله آبیاری قطره ای رساندن آب بیشتر (ده درصد) به گیاه در مقایسه با سایر لوله ها است. دلیل رساندن آب بیشتر نیز عدم وجود نشتی در لوله است. همانطور که اشاره شد لوله های پلی اتیلن دارای مقاومت و ماندگاری زیادی هستند.

آبیاری قطره ای

آبیاری قطره ای

عوامل موثر در قیمت لوله آبیاری 16

عوامل متعددی در قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 موثر است. این عوامل شامل مواردی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

* از جمله عوامل موثر در قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 کیفیت لوله و مواد اولیه ای است که در ساخت آن به کار میرود. هرچه کیفیت مواد اولیه بیشتر باشد قیمت لوله نیز به دلیل کیفیت بالا بیشتر می شود.

* از دیگر عوامل موثر در قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 نوع خرید است. منظور از نوع خرید، مستقیم از کارخانه و یا خرید از واسطه است. چنانچه قصد خرید متراژ بالای لوله پلی اتیلن را داشته باشید بهتر است جهت صرفه جویی در هزینه، مستقیم از کارخانه خرید کنید.

* نوع برند نیز از جمله عوامل موثر دیگر در قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 است. دلیل قیمت بیشتر برندها کیفیت بالای محصولات آنها است. چون معمولا برندها از مواد اولیه مرغوب در تولید محصولات خود استفاده می کنند.

البته با توجه به کاربرد زیاد این لوله آبیاری بهتر است در هنگام خرید قیمت لوله آبیاری در نظر گرفته نشود. به این دلیل که هرچه کیفیت بیشتر باشد طول عمر مفید و ماندگاری لوله نیز بیشتر است. ماندگاری بیشتر نیز نیاز به تعویض را به تاخیر می اندازد که این امر(تاخیر در تعویض به دلیل کیفیت بالا) یک انتخاب هوشمندانه و اقتصادی است.

مزایای استفاده از لوله آبیاری قطره ای

استفاده از لوله آبیاری قطره ای دارای مزایای زیادی در مقایسه با سایر لوله ها است. این مزایا شامل مواردی است که در ادامه به آنها اشاره می شود.

* چون جنس لوله آبیاری قطره ای از پلی اتیلن است به همبن دلیل مقاومت زیادی در برابر آن تابش نور خورشید دارد. به این معنی که با تابش خورشید لوله های پلی اتیلن دچار پوسیدگی نمی شوند.

* همچنین در گذشته که از لوله های فولادی برای آبیاری قطره ای استفاده می شد این لوله ها به مرور دچار زنگ زدگی و خوردگی می شدند و باید آنها را تعویض می کردند. اما لوله های آبیاری قطره ای پلی اتیلن که امروزه در آبیاری قطره ای از آنها استفاده می شود مقاومت زیادی در برابر رطوبت دارند و مشکل زنگ زدگی و خوردگی را ندارند.

* علاوه بر این در دیواره داخلی لوله آبیاری قطره ای رسوب ایجاد نمی شود. این امر (عدم ایجاد رسوب) در آبیاری قطره ای اهمیت زیادی دارد. اهمیت عدم وجود رسوب در لوله به این دلیل است که رسوبی که در لوله ایجاد شود به مرور سبب بسته شدن سوراخ های لوله می شود و کار آبرسانی به گیاه را مختل می کند.

* یکی دیگر از مزایای این لوله قیمت آن است. با توجه به کیفیت بالای لوله آبیاری قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 یک قیمت با صرفه و اقتصادی است. همچنین چون جهت اتصال تمامی لوله های پلی اتیلن نیاز به خرید تجهیزات خاصی نیست این امر نیز یک نوع صرفه جویی در هزینه است.

صرفه جویی فوق العاده در مصرف آب

صرفه جویی فوق العاده در مصرف آب

نکاتی در رابطه با خرید لوله آبیاری قطره ای

در هنگام خرید لوله آبیاری قطره ای جهت یک خرید مناسب بهتر است نکاتی در نظر گرفته شود. این نکات شامل این موارد است.

* یکی از نکات مهم در این زمینه استاندارد بودن لوله است. چون استاندارد بودن لوله نشانه کیفیت آن است.

* همچنین در هنگام خرید لوله آبیاری قطره ای حتما به دیواره داخلی لوله توجه شود. لوله هایی مناسب آبیاری قطره ای هستند که سطح داخلی آنها صاف باشد. چون در دیواره های صاف امکان تشکیل رسوب وجود ندارد. همانطور که اشاره شد یکی از مشکلات لوله های آبیاری قطره ای تشکیل رسوب در دیواره داخلی لوله است.

* یکی دیگر از نکات مهم در هنگام خرید لوله آبیاری قطره ای توجه به اطلاعات روی لوله است. معمولا برندهای معتبر روی محصولات خود اطلاعاتی در مورد کیفیت لوله و مواد اولیه آن درج می کنند.

* جهت اطمینان از کیفیت لوله آبیاری قطره ای بهتر است از برندهای معتبر اینگونه محصولات را تهیه کرد. چون معمولا برندهای معتبر محصولات با کیفیت و مرغوبی را تهیه می کنند. تولید کنندگان زیادی اقدام به تولید این نوع لوله پلی اتیلن می کنند اما آنچه که در این مورد اهمیت دارد کیفیت لوله ساخته شده است.

معرفی برند معتبر تولید کننده لوله آبیاری پلی اتیلن

یکی از مطرح ترین و معتبرترین واحدهای تولیدی در زمینه تولید انواع لوله های پلی اتیلن شرکت آب نهالان خلیج فارس است. مواد اولیه محصولات این واحد تولیدی در آزمایشگاه کنترل کیفیت مورد آزمون قرار می گیرند تا از هر نظر یک محصول با کیفیت و مرغوب تولید شود. آزمایشگاه این شرکت مجهز به جدیدترین دستگاه های روز دنیا و موفق به دریافت گواهینامه ISO 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران و گواهینامه آکرودیته از اداره کل استاندارد شده است.

با اطمینان می توان گفت که کلیه محصولات تولیدی شرکت آب نهالان خلیج فارس قابل مقایسه با برندهای معتبر خارجی است. لوله های پلی اتیلن در این واحد تولیدی با پیشرفته ترین و مجهز ترین ماشین آلات روز دنیا ساخته می شوند. علاوه بر این شرکت آب نهالان خلیج فارس تمامی سفارشات را در کمترین زمان ممکن  به کارفرمایان و مشتریان عزیز ارائه می دهد. همچنین قیمت لوله آبیاری قطره ای 16 این شرکت با توجه به کیفیت بالایی که دارد در مقایسه با سایر برندها کاملا به صرفه و اقتصادی است.