قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی

لوله پلی اتیلن 3 اینچ

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی یکی از مواردی است که در تصمیم گیری افراد جهت خرید این محصول تاثیر زیادی دارد. اما بعضی از کارفرمایان بیشتر کیفیت لوله را در نظر می گیرند. در هر صورت عوامل زیادی هستند که در قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی موثر باشند. با در نظر گرفتن این عوامل می توان یک محصول با کیفیت و البته، با قیمت بسیار منصفانه تهیه کرد. به این سایز لوله پلی اتیلن سایز 90 میلیمتری گفته می شود. قبل از پرداختن به عوامل موثر در قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی بهتر است، با مفهوم فشار قوی بودن لوله پلی اتیلن آشنا شویم.

در واقع منظور از لوله پلی اتیلن فشار قوی ضخامت لوله نیست، بلکه منظور جنس و کیفیت لوله است. در بعضی از کارها و بعضی سیستم های آبیاری کشاورزی، آبرسانی شهری و روستایی به دلیل حساسیت کار به لوله هایی با کیفیت بالا نیاز است. به همین دلیل است که در این کارها از لوله های فشار قوی استفاده می شود. یکی از این لوله های فشار قوی لوله پلی اتیلن 3 اینچ است که کاربردهای زیادی دارد. در ادامه به معرفی بیشتر این لوله خواهیم پرداخت.

عرضه لوله 3 اینچ فشار قوی به صورت کلاف

کاربردهای لوله پلی اتیلن 3 اینچ

از لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی در انتقال آب ساختمانها، انجام کار زهکشی و آبرسانی کشاورزی استفاده می شود. به طور کلی از لوله های پلی اتیلن فشار قوی جهت انتقال آب در مناطقی استفاده می شود که، دارای شیب زیاد و سطح ناهمواری باشند. همچنین زمانی که نیاز به انتقال آب از عمق زمین باشد بهترین گزینه انتخاب لوله های فشار قوی است.

 علاوه بر این زمین هایی که به صورت سنگلاخ هستند و یا شیب زمین در حدود 5 درصد است، معمولا از لوله پلی اتیلن فشار قوی 3 اینچ استفاده می شود. دلیل استفاده از این لوله در این شرایط زمین، مقاومت این لوله در برابر خمیدگی است. یکی از کاربردهای این لوله استفاده از آن جهت انجام کار زهکشی زمین های کشاورزی است. دلیل انتخاب این لوله برای انجام زهکشی مقاومت زیاد آن در برابر مواد اسیدی، شیمیایی و خوردگی است. چون کار زهکشی به منظور پاک کردن زمین از هر نوع ماده شیمیایی و شوری خاک است، به همین دلیل انتخاب لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی به دلیل مقاومت آن انتخاب مناسبی است.

زهکشی زمین با لوله پلی اتیلن و کیفیت محصول

ویژگی های لوله پلی اتیلن 3 اینچ

یکی از ویژگیهای بارز لوله پلی اتیلن 3 اینچ کیفیت مواد اولیه ای است که در ساخت آن به کار میرود. یکی از دلایلی هم که سبب کاربرد زیاد لوله 3 اینچ پلی اتیلن شده، کیفیت بالای مواد اولیه آن است. همچنین به دلیل مقاومت زیاد این لوله در مقابل رطوبت مانعی برای استفاده از آن در زیر زمین وجود ندارد. لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی در فشارهای مختلف اتمسفری و با کیفیت های مختلف ساخته می شود. هر کدام از آنها نیز دارای کاربردهای خاصی هستند. چون معمولا این لوله در فضاهای باز استفاده می شود همیشه در مقابل تابش نور خورشید قرار دارد. یکی از ویژگیهای لوله 3 اینچ پلی اتیلن فشار قوی نیز مقاومت زیاد آن در برابر اشعه ماوراء بنفش است. به عبارت دیگر این اشعه هیچ تاثیری در این لوله ندارد و سبب پوسیدگی آن نمی شود.

یکی دیگر از ویژگیهای بارز این لوله انعطاف زیاد آن است. چون از لوله های فشار قوی همانطور که اشاره شد در زمینهای سنگلاخی و ناهموار استفاده می شود، به همین دلیل اگر لوله انعطاف لازم را نداشته باشد خیلی زود شکسته می شود.

لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی

لوله پلی اتیلن 90 میلیمتری با فشار 10 اتمسفر

یکی از لوله های پلی اتیلن فشار قوی 3 اینچ با فشار 10 اتمسفر است. لوله پلی اتیلن 3 اینچ به صورت کلاف عرضه می شود. از جمله کاربردهای لوله 3 اینچ با فشار 10 اتمسفر استفاده از آن در ساخت خطوط فرعی و اصلی آب شرب و آبیاری کشاورزی است. همچنین در سیستم های آبیاری بارانی، نشتی و قطره ای از این نوع لوله پلی اتیلن استفاده می شود. یکی از ویژگیهای لوله پلی اتیلن 3 اینچ با فشار 10 اتمسفر این است که چه در زمینهای ناهموار یا مسطح و چه در مسافت های طولانی انتقال آب با این لوله دچار افت نمی شود و آب با یک فشار یکسان انتقال داده می شود. علاوه بر موارد ذکر شده یکی دیگر از کاربردهای این نوع لوله پلی اتیلن استفاده از آن جهت پوشش خطوط آبیاری زیر آسفالت است. همچنین در آبیاری فضاهای سبز نیز از این سایز لوله پلی اتیلن استفاده می شود.

لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی با گرید PE100 در پروژه هایی مانند آب و فاضلاب که فشار باری زیادی دارند استفاده می شود. در زمین هایی که دارای شیب 5 درصد هستند معمولا از این نوع لوله استفاده می شود. اتصالاتی که جهت اجرای این لوله به کار میروند شامل: انواع اتصالات (پیچی، دنده ای، رزوه ای)، زانو مختص سایز 3 اینچ و .. است. در واقع چون اتصالات و تجهیزات خاصی جهت نصب لوله پلی اتیلن نیاز نیست هزینه اجرا و قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی با توجه به کیفیت زیادی که دارد در مجموع هزینه زیادی نیست.

لوله پلی اتیلن 3 اینچ با فشار کاری 8 اتمسفر

لوله پلی اتیلن 3 اینچ با فشار 8 اتمسفر نیز یکی دیگر از لوله های پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی است. این نوع لوله با کیفیت PE100 در کارخانه آب نهالان خلیج فارس ساخته می شود. یکی از مشکلات عمده سایر لوله های پلاستیکی پوسیده شدن آنها با تابش نور خورشید است. اما لوله 3 اینچ پلی اتیلن به دلیل داشتن گرید PE100 از هر نظر دارای کیفیت بالایی است. این نوع لوله پلی اتیلن فشار قوی چون مناسب فشارهای بالا است، معمولا از آن در سیستم های تقسیم و انتقال آب شرب روستایی و شهری استفاده می شود. از دیگر ویژگیهای این لوله مقاومت آن در برابر زنگ زدگی و هر نوع کشش و ضربه است. قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی با گرید PE100 در مقایسه با گریدهای دیگر به دلیل کیفیت بالا، بیشتر است.

لوله پلی اتیلن 90 میلیمتری

قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی به چه عواملی بستگی دارد؟

* یکی از عواملی که در قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی موثر است قطر و اندازه لوله است. چون لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی در فشارهای متفاوتی تولید می شود به همین دلیل نیز قیمت های مختلفی دارد. در واقع هرچه فشار کاری لوله بیشتر باشد قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی نیز بیشتر است.

* یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی موثر است کیفیت مواد اولیه آن است. اگر کیفیت لوله PE100 باشد قیمت آن نیز بیشتر است. البته نه تنها قیمت لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی بلکه سایر سایزهای لوله پلی اتیلن نیز، از نظر قیمت ثابت نیستند و دچار تغییر می شوند. جهت اطمینان از یک خرید با کیفیت و اقتصادی نوع برند نیز اهمیت دارد. یکی از تولید کنندگانی که انواع لوله پلی اتیلن را با کیفیت بالا و قیمت بسیار منصفانه عرضه می کند شرکت آب نهالان خلیج فارس است.

خرید لوله پلی اتیلن فشار قوی 3 اینچ در شیراز

آنچه که در خرید لوله پلی اتیلن 3 اینچ فشار قوی اهمیت دارد نوع PE آن است. لوله هایی که با PE100 تولید می شوند همیشه در مقایسه با سایر گریدها کیفیت بیشتری دارند، به همین دلیل بهتر است در هنگام خرید لوله پلی اتیلن فشار قوی سایز 3 اینچ حتما به گرید آن توجه شود. البته میزان کیفیت لوله ساخته شده به تجهیزات کارخانه تولید کننده نیز بستگی دارد.

همچنین توجه به فشار کاری لوله نیز با توجه به کاربرد آن و شیب زمین اهمیت زیادی دارد. چون همه ی زمین های کشاورزی شرایط یکسانی ندارند نوع لوله انتخابی نیز با توجه به این شرایط متفاوت است. منظور از شرایط زمین نرم و یا سفت بودن خاک است. چون بعضی از زمین های کشاورزی سنگلاخی هستند اگر لوله کیفیت مطلوبی نداشته باشد ممکن است، سنگلاخ بودن زمین سبب آسیب رساندن به لوله و یا سوراخ شدن آن شود. همچنین اگر شیب زمین زیاد باشد و از لوله های معمولی استفاده شود کار آبرسانی را مختل می کند. توجه به همه ی این شرایط در یک انتخاب درست کمک زیادی می کند.

دلیل کیفیت محصولات شرکت آب نهالان خلیج فارس تولید کننده لوله پلی اتیلن در شیراز

همانطور که اشاره شد محصولات شرکت آب نهالان خلیج فارس دارای کیفیتی بی نظیر هستند. دلیل این میزان کیفیت نیز وجود آزمایشگاه مجهز و دستگاه های مدرنی است که در این شرکت به کار گرفته شده اند. کیفیت آزمایشگاه این گروه تولیدی در جایگاهی قرار دارد که، موفق به کسب گواهینامه ISO 17025 از مرکز تایید صلاحیت ایران  و گواهینامه آکرودیته از اداره کل استاندارد شده است. در واقع در این شرکت مواد اولیه در آزمایشگاه مورد آزمایش قرار می گیرد و بعد از تایید در این مرحله از مواد اولیه جهت ساخت لوله استفاده می شود. یکی دیگر از ویژگیهای این گروه تولیدی سرعت عمل در تولید محصولات و تحویل سفارشات کارفرمایان است. البته این سرعت عمل در عین داشتن کیفیت استاندارد است. دلیل این میزان سرعت عمل نیز استفاده از دستگاه های پیشرفته در این گروه تولیدی است.