pn در لوله های پلی اتیلن

pn در لوله های پلی اتیلن به چه معناست؟ این سوال، یکی از متداول ترین سوالاتی به حساب می آید که کاربران تا به امروز آن را از ما پرسیده اند. به صورت کلی، pn به فشاری اشاره دارد که لوله می تواند آن را تحمل کند. فشار عبوری از لوله که گاهی اوقات با نام فشار اسمی هم شناسایی می شود، نشان دهنده کیفیت و قدرت عملکردی لوله می باشد. به خاطر داشته باشید که عوامل زیادی روند خرید لوله های پلی اتیلن را تحت تاثیر خود قرار می دهند.

کارخانه لوله های پلی اتیلن

لوله های پلی اتیلن ابزار های کاربردی هستند که در پروژه های متنوعی مورد استفاده قرار می گیرند. کاربردی بودن آنها باعث شده تا کاربران ویژگی های کلی این لوله ها را زیر ذره بین قرار دهند. با توجه به pn در لوله های پلی اتیلن، شما می توانید دقیقا بر اساس نیاز های پروژه خودتان، یک لوله خاص و با کیفیت را تهیه کنید. البته که در این زمینه شما می توانید از مشاوره افراد متخصص و حرفه ای هم استفاده نمایید. امروز ما قصد داریم تا در مورد pn در لوله های پلی اتیلن و کاربرد های آن با شما صحبت کنیم. پس با ما همراه شوید.

pn در لوله های پلی اتیلن به چه معناست؟

بیایید تا کارمان را با بررسی دقیق چیستی pn در لوله های پلی اتیلن شروع کنیم. به صورت کلی، در هنگام طراحی و ساخت لوله های پلی اتیلن، شرکت های فعال در این زمینه همواره باید مواد متنوعی را مد نظرشان قرار دهند. این موارد نه تنها کیفیت نهایی لوله را تحت تاثیر خود قرار می دهند، بلکه در اکثر مواقع بر روی مقاومت نهایی آنها هم موثر هستند. فشار اسمی یا pn در لوله های پلی اتیلن، واحدی ویژه است که می تواند برای نشان دهنده مقاومت فشاری یک لوله مورد استفاده قرار گیرد. عبارت Pn مخفف شده Pression Nominal می باشد.جالب است بدانید که واحد pn در لوله های پلی اتیلن، برابر با مگاپاسکال است. تیم های فعال در این زمینه، همواره فرمول های متنوعی را برای محاسبه pn در لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می دهند. این کلمه دقیقا پس از اندازه یا سایز لوله مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب سایز لوله و این عبارت می تواند میزان فشاری را مشخص کند که به آن حداکثر فشار لوله گفته می شود. جدول وزن و ضخامت لوله ها از جمله ابزار کاربردی به حساب می آید که برای محاسبه این واحد مورد استفاده قرار می گیرد.

فروش لوله های پلی اتیلن در شیراز

بهترین راه آشنایی بهتر با pn در لوله های پلی اتیلن، بررسی یک مثال دقیق در این زمینه است. به عنوان مثال، یک لوله با Pn 16 می تواند حداکثر بار مجازی برابر با 16 اتمسفر را تحمل نماید. فرمول های به کار رفته برای محاسبه این عبارت کمی پیچیده هستند و به همین علت هم معمولا به آنها توجهی نمی شود. مهندسین فعال در زمینه طراحی لوله های پلی اتیلن، این واحد را با استفاده از ابزار های مخصوص محاسبه کرده و آن را بر روی بدنه لوله چاپ می کنند.ضخامت لوله، به صورت مستقیم میزان pn در لوله های پلی اتیلن را تحت تاثیر خود قرار می دهد. مسلما هرچه یک لوله ضخیم تر باشد، فشاری که می تواند تحمل کند هم بالا تر می رود. از آنجایی که فشار با سطح مقطع رابطه مستقیم دارد، ضخامت به صورت مستقیم pn و فشار تحمل شده را تحت تاثیر خود قرار می دهد. اگر شما هم به دنبال خرید انواع لوله پلی اتیلن برای پروژه های مختلف هستید، لزوما باید به این عامل توجه ویژه ای داشته باشید. عدم توجه به این عامل مشکلات جدی را برای خرید ایجاد می کند.

pn در لوله های پلی اتیلن بر روی همه محصولات قرار گرفته در این دسته بندی تاثیر گذار است. یعنی همه محصولات پلی اتیلنی را تحت تاثیر خود قرار داده و مقاومت آنها را کم یا زیاد می کند. دریچه منهول، لوله های پلی اتیلن، لوله های کاروگیت و اتصالات پلی اتیلن از جمله مواردی هستند که این واحد را در خود جای داده اند. پس برای خرید محصولات پلی اتیلنی یا دریچه های مختلف، شما باید به عبارت pn توجه کنید و مطمئن شوید که میزان این واحد با سایر اجزای مهم به کار رفته در پروژه شما برابر است.

تولید لوله های پلی اتیلن در شیراز

استاندارد درجه فشار های اسمی

همه محصولات موجود در دنیا، با استفاده از یک سری استاندارد های خاص تولید می شوند. این استاندارد ها مشخص می کنند که شرکت های تولیدی باید چه متریالی را مورد استفاده قرار دهند تا محصول نهایی، از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد. لوله های پلی اتیلن هم از این مسئله پیروی کرده و همواره بر اساس استاندارد های متنوعی تولید می شوند. pn در لوله های پلی اتیلن باید بر اساس جدول استاندارد تنظیم شود. عدم توجه به این مسئله می تواند منجر به تولید لوله های ناپایداری شود که مشکلات جدی را برای کاربران نهایی ایجاد می کنند. sdr در یک لوله، به میزان نازکی این محصول اشاره دارد.

pn لوله های پلی اتیلن

شرکت های تولید کننده، pn در لوله های پلی اتیلن و sdr را به گونه ای تنظیم می کنند تا لوله در عین داشتن کیفیت مناسب، بتواند برای موقعیت های خاص هم مورد استفاده قرار گیرد. این پروسه به مهندسی زیادی نیاز داشته و در برخی از مواقع محاسبات سنگینی را به همراه دارد. به خاطر داشته باشید که اکثر محصولات موجود در بازار های داخلی ایران، بر اساس استاندارد های بین المللی طراحی شده و در اختیار مشتریان نهایی قرار می گیرند. پس شما می توانید هم اکنون و با خیال راحت نسبت به استفاده از این محصولات اقدام نمایید.

بررسی انواع لوله پلی اتیلن بر اساس میزان PN

بر اساس میزان pn در لوله های پلی اتیلن، ما می توانیم این محصولات را در دسته بندی ها و زیر شاخه های متنوعی تقسیم کنیم. به خاطر داشته باشید که روند خرید لزوما باید بر اساس مشخصات این محصول دنبال شود. یعنی شما باید به دنبال استفاده از لوله هایی باشید که می توانند فشار پروژه شما را تحمل نمایند. لوله ها بر اساس این دسته بندی، یک سری اعداد خاص دارند. مثلا لوله های 5، 2، 10، 16 و 4 از جمله متداول ترین محصولاتی به حساب می آیند که در بازار های داخلی یا خارجی ایران عرضه شده و در اختیار مشتریان قرار می گیرند.

ارتباط pn در لوله های پلی اتیلن با کد رنگی آنها

یکی از موارد پر اهمیتی که ذهن کاربران را برای خرید لوله های پلی اتیلن به خود درگیر می کند، به ارتباط فشار و رنگ لوله اشاره دارد. کد رنگی لوله می تواند اطلاعات گسترده ای را در اختیار شما قرار دهد. کد های رنگی به گونه ای انتخاب می شوند تا هر فردی بتواند آنها را به سرعت تشخیص دهد. به خاطر داشته باشید که رنگ نشان دهنده pn لوله نیست! بلکه رنگ به کاربرد لوله و بازدهی نهایی آن اشاره دارد.

به عنوان مثال، لوله هایی که خطوط زرد رنگ دارند، معمولا برای مسیر کشی گاز مورد استفاده قرار می گیرند. در این محصولات، pn رنگ را تغییر نمی دهد. لوله های آبی رنگ برای عملیات های آب رسانی بوده و میزان ضخامت ابتدا و انتهای این لوله ها با یکدیگر تفاوت دارد. در نهایت، محصولات مشکی می توانند برای موقعیت های عمومی به کار روند. از جمله دیگر رنگ های رایج این لوله می توان به مواردی همچون قرمز اشاره کرد.

pn در لوله های پلی اتیلن

بررسی تفاوت Pe و  pn در لوله های پلی اتیلن

خیلی از کاربران دو عبارت Pe و pn در لوله های پلی اتیلن را با یکدیگر اشتباه می گیرند. همانطور که گفته شد، PE به ضخامت لوله های پلی اتیلن اشاره دارد. در عوض PN به فشار تحمل شده توسط لوله اشاره می کند. آشنایی با این مسئله به شما اجازه می دهد تا به راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی نسبت به خرید با کیفیت ترین انواع لوله اقدام نمایید. در ضمن، به خاطر داشته باشید که لوله های موجود در بازار های داخلی ایران می توانند

برای خرید لوله های پلی اتیلن باید به چه نکاتی توجه کرد؟

در نهایت، برای خرید لوله های پلی اتیلن شما باید به یک سری نکات خاص توجه داشته باشید. بهتر است کاربرد لوله های پلی اتیلن را بررسی نمایید و بر اساس نیاز های پروژه خود یک لوله با کیفیت را تهیه کنید. عدم توجه به این مسئله باعث می شود تا لوله برای پروژه مشکلات مختلفی ایجاد کند. جدا از این مسئله، گاهی اوقات لوله ها فشار بالایی را تحمل می کنند اما دریچه ها قدرت تحمل زیادی ندارند.

این عامل روند خرید و راه اندازی لوله های پلی اتیلن با چالش های گسترده ای مواجه می کند. لوله های پلی اتیلن، هم برای شبکه آب آشامیدنی مورد استفاده قرار می گیرند و هم می توانند در صنایع ویژه ای همچون صنعت گاز و برق به کار روند.

جدا از این مسئله، شما باید به ضخامت و سایر موارد پر اهمیت همچون SDR لوله هم توجه کنید. شما همواره باید لوله هایی را به کار گیرید که با سایر تجهیزات همخوانی زیادی دارند. اگر شما تخصص یا تجربه ای در زمینه خرید و استفاده از لوله های پلی اتیلن ندارید، بهتر است که مشاوره های مورد نیاز را از کارشناسان و افراد کار بلد دریافت نمایید.

pn لوله های پلی اتیلن

کلام آخر

در این مقاله ما سعی کردیم تا pn در لوله های پلی اتیلن و کاربردش را به صورت دقیق مورد بررسی قرار دهیم. البته که توجه به این عامل برای خرید لوله های پلی اتیلن می تواند میزان بازدهی نهایی لوله را به صورت مستقیم تحت تاثیر خود قرار دهد. عوامل زیادی هستند که برای خرید یک لوله پلی اتیلن شما باید آنها را مد نظر خود قرار دهید. هر کدام از این عوامل، روند خرید را به نحوی خاص تحت تاثیر خود قرار می دهند.

توصیه ما به شما این است که بر اساس فشار مورد نیاز پروژه، لوله های خود را انتخاب نمایید. pn در لوله های پلی اتیلن از جمله مهم ترین عواملی به حساب می آید که روند خرید را تحت تاثیر خود قرار می دهد. از همین رو، خیلی از افراد برای خرید این کالا به آن توجه ویژه ای می کنند. اگر شما در این زمینه تخصص زیادی ندارید یا مطمئن نیستید که کدام مدل از انواع لوله های پلی اتیلن برای شما بازدهی بهتری را به همراه دارد، می توانید با تیم فروش آب نهالان خلیج فارس در تماس باشید و از خدمات مشاوره ما بهره مند گردید.